Трансферы

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
Zhenik

Re: Трансферы

Сообщение Zhenik » 08 янв 2020, 23:21

Там наш воспитанник Владислав освободился. Пригодился бы, как думаете?

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 09 янв 2020, 11:22

viktar писал(а):
08 янв 2020, 23:13
Verlor Bel писал(а):
08 янв 2020, 20:34
viktar писал(а):
08 янв 2020, 18:30
Цікава, ху із пан Лука Евтавіч. І навошта ён нам.
Я вось таксама не разумею, навошта ў клубе патрэбны трэнер-аналітык.
Панабіраюцца гэта гэтых заходніх навамодных тэндынцыі...
Я не пытаўся навошта нам трэнер-аналітык, я пытаўся навошта нам Лука Евтавіч. Ёсць тонкая розніца)
Ок, з адным пытанне зарабраліся, рушым далей.
Хто павінен быць трэнерам-аналітыка замест Еўтавіча?
Мяркуючы па твайму паведамленню, ты нічога не ведаеш пра Луку, значыць у цябе ёсць іншая больш цікавая кандытатуру на гэты пост.
Я нічога не ведаю пра Луку, значыць у мяне ёсць іншая больш цікавая кандыдатура на гэты пост? Не відавочная выснова, шчыра кажучы.
Ня гледзячы на гэта, у мяне ёсць кандыдатура, нават 4 кандыдатуры: Альшэўскі, Лісоўскі, Ліхтаровіч і Чарнухін. Дакладней не ёсць, а былі ў мяне гэтыя кандыдатуры. Але вырашылі, што гэтыя спецыялісты не дадуць рады, а вось Лука з Важдаваца - тое, што трэба.
Спадзяваўся, што мне хтосьці растлумачыць, які гэта моцны спецыяліст, лепш за айчынных, якія ў яго дасягненні, акрамя запрашэння на тэлебачанне, а ты тут замест гэтага нейкі крыжовы паход на мяне зладзіў)

Random Point

Сообщение Random Point » 09 янв 2020, 16:53

Verlor Bel писал(а):
08 янв 2020, 18:03
Наш ответ Бресту. Без Луки в штате трудно противостоять Вице-шейху)

viktar

Сообщение viktar » 10 янв 2020, 00:39

Verlor Bel писал(а):
09 янв 2020, 11:22
viktar писал(а):
08 янв 2020, 23:13
Verlor Bel писал(а):
08 янв 2020, 20:34
viktar писал(а):
08 янв 2020, 18:30
Я вось таксама не разумею, навошта ў клубе патрэбны трэнер-аналітык.
Панабіраюцца гэта гэтых заходніх навамодных тэндынцыі...
Я не пытаўся навошта нам трэнер-аналітык, я пытаўся навошта нам Лука Евтавіч. Ёсць тонкая розніца)
Ок, з адным пытанне зарабраліся, рушым далей.
Хто павінен быць трэнерам-аналітыка замест Еўтавіча?
Мяркуючы па твайму паведамленню, ты нічога не ведаеш пра Луку, значыць у цябе ёсць іншая больш цікавая кандытатуру на гэты пост.
Я нічога не ведаю пра Луку, значыць у мяне ёсць іншая больш цікавая кандыдатура на гэты пост? Не відавочная выснова, шчыра кажучы.
Ня гледзячы на гэта, у мяне ёсць кандыдатура, нават 4 кандыдатуры: Альшэўскі, Лісоўскі, Ліхтаровіч і Чарнухін. Дакладней не ёсць, а былі ў мяне гэтыя кандыдатуры. Але вырашылі, што гэтыя спецыялісты не дадуць рады, а вось Лука з Важдаваца - тое, што трэба.
Спадзяваўся, што мне хтосьці растлумачыць, які гэта моцны спецыяліст, лепш за айчынных, якія ў яго дасягненні, акрамя запрашэння на тэлебачанне, а ты тут замест гэтага нейкі крыжовы паход на мяне зладзіў)
Выснова відавочная, хопіць славаблудзіць.
Ці пытанне "навошта нам Еўтавіч?" было рытарычнае?
Думаю, што не. Я цалкам упэўнены, што калі запрашаюць трэнера-аналітыка, то астатнія кандыдатуры не на 100% падыходзяць па прафесійных крытэрах на гэтую канкрэтную пасаду. І рады, што у нас не вырашаюцца пытанні па метаду а-ля
"- Няма трэнера-аналітыка. Што будзем рабіць?
- А давай прызначым таго, што менш загружаны, і адзнака па матэматыцы ў школе была не двойка
".

Аналітыка - царыца навук! 8-)
Я, як фанат data-driven падыхода, шчыра вітаю, што наш клуб запрашае спецыяліста ў гэтай справе, а не ідзе шляхам найменшага супраціву. Цябе засмучае "Лука з Важдаваца", а мяне радуе "Лука з моладзевай зборная Сербіі". Я ўпэўнены, у гэтай краіне (футбольнай, у адрозненні ад Беларусі) на такім узроўні выпадковых людзей не бывае.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 10 янв 2020, 14:58

viktar писал(а):
10 янв 2020, 00:39
...
Я цалкам упэўнены, што калі запрашаюць трэнера-аналітыка, то астатнія кандыдатуры не на 100% падыходзяць па прафесійных крытэрах на гэтую канкрэтную пасаду.
...
Вось тут пагаджуся, гэтая выснова цалкам слушная, у адрозненні ад папярэдняй.
Раней былі Ганчарэнка, Ермаковіч, Бага, нават Дулуб быў. Цяпер іх няма, а тыя што ёсць - яны не на 100% падыходзяць, як ты вельмі дыпламатычна адзначыў. У гэтым выпадку канешне патрэбна запрашаць Луку з Важда..., выбачайце, з моладзевай зборнай Сербіі)
Я, як фанат data-driven падыхода, шчыра вітаю, што наш клуб запрашае спецыяліста ў гэтай справе...
А адкуль гэта інфармацыя, дзе можна пачытаць у чым канкрэтна ён спецыяліст? Гугл пра Luka Jevtović амаль нічога не ведае.

viktar

Сообщение viktar » 10 янв 2020, 16:13

Раней былі Ганчарэнка, Ермаковіч, Бага, нават Дулуб быў. Цяпер іх няма, а тыя што ёсць - яны не на 100% падыходзяць, як ты вельмі дыпламатычна адзначыў. У гэтым выпадку канешне патрэбна запрашаць Луку з Важда..., выбачайце, з моладзевай зборнай Сербіі)
Я табе пра аналітыка, а ты галоўных трэнераў пералічваеш. Гэта тролінг такі няўдалы ці ты не разумеш розніцу? Ну, тут ты ўжо сам разбірайся, не маленькі.
А адкуль гэта інфармацыя, дзе можна пачытаць у чым канкрэтна ён спецыяліст? Гугл пра Luka Jevtović амаль нічога не ведае.
Не скажу, што я ведаю шмат больш, але наколькі я разумею, гэта скажам так, аналітык, які разбіраецца ў футболе, а не трэнер, які думае, што разбіраецца ў аналітыцы. Я тут моцна спрашчаю, канешне, але ж імкнуся неяк давесці сваю галоўную думку чалавеку, які мяне зусім не разумее ці не хоча зразумець :)

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 10 янв 2020, 16:39

Я не проста галоўных трэнераў пералічваю, а тых хто абыходзіўся без аналітыка. А зараз ён спатрэбіўся і я задаў 2 простых пытання: хто гэта такі і навошта ён нам. А ў адказ пачуў шмат чаго: ад таго што ў мяне павінна быць свая кандыдатура да абвінавачвання ў тролінгу. І пры гэтым ты сам амаль нічога не ведаеш! Цябе сапраўды цяжка зразумець, бро)

viktar

Сообщение viktar » 10 янв 2020, 16:55

Блін, і Пунтус абыходзіўся без аналітыка. Ён і зараз лічыць, што футбол за 20 год не змяніўся. Паходу ты з ім згодны, і значыць спынім дыскусію :)
Адзінае, дадам, што калі не памыляюся, функцыю аналітыка ў клубе ў свой час выконваў Нявінскі.

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 10 янв 2020, 20:06

Я, кстати, тоже слегка удивился. Думал, серба устроили братья Караи..тьфу, Джорджевич )) Ну это так, каждый видит стакан на половину по-своему.
Раз пошел data-driven и узкая специализация, то будут ли физиотерапевты и тренеры по физ. подготовке? Makes sense.

vtl

Сообщение vtl » 10 янв 2020, 21:53

SomeKindOfMonster писал(а):
10 янв 2020, 20:06
то будут ли физиотерапевты и тренеры по физ. подготовке?
Трэба назначыць, а то падумаюць, што мы калгас якi-небудзь:
https://m.youtube.com/watch?v=-vXVRiwID3o
:D

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 24 янв 2020, 15:30

"Сенатары" узмацняюць свае пазіцыі. Ну а пытанні пра карыснасць падпісання Валадзько-ст. мы задаваць не будзем - трэнерам лепш бачна.

Яшчэ пра трансферы.
Насціч прыйшоў, Рыас сышоў, замест Сімавіча - Валадзько, а Няхайчык прыйшоў на пазіцыю, дзе ў нас і без яго 2 футбаліста на месца. На мой погляд, пакуль наш склад прынцыпова нічым не адрозніваецца ад мінулага сезона. І яшчэ трэба трымаць у галаве нашага парадаксальнага абаронцу Захара Шродзінгера. А са словаў Альшэўскага я зразумеў, што падпісанняў больш можа і не быць.
У мяне складваецца ўражанне, магчыма памылковае, што ўся стратэгія будуецца на здагадцы быццам летась усё было файна і толькі фізрук Бага зафэйліў сезон. Здаецца мне, спадарства, і здагадка сумнеўная і стратэгія так сабе.
Я шчыра спадзяюся, што сёння было не апошняе з тых двух падпісанняў, пра якія нам распавядалі.

FANAPS

Сообщение FANAPS » 25 янв 2020, 19:17

Нехайчик топ конечно, Володько если только подмена нашим опорников. Еще бы Янсане прикупили =). Но нападающего топового мы не увидим, ну ладно бог с ним. Остается вопрос по Захару как его накажут и когда. А вот десятка нужна, учитывая как много мы тратим денег на трансферы и контракты платить большие не хотим. То вот нашел два неплохих варианта вернуть Брессана и возможно посмотреть на Яниса Икауниекса игрока сборной Латвии, был даже игроком Метца. Да там не получилось заиграть, но ведь клуб хороший и непонятно кого туда не возьмут.
Последний раз редактировалось FANAPS 25 янв 2020, 22:44, всего редактировалось 3 раза.

Vic_McFrost

Сообщение Vic_McFrost » 25 янв 2020, 22:19

FANAPS, лично я бы Захарова на пушечный выстрел не подпускал бы никуда, особенно после той стрельбы в ночном клубе - это человек без принципов. В остальном - хз, надо изучить вопрос и посмотреть

FANAPS

Сообщение FANAPS » 25 янв 2020, 22:38

Vic_McFrost
Т9 =)

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 27 янв 2020, 11:44

FANAPS писал(а):
25 янв 2020, 19:17
Нехайчик топ конечно, Володько если только подмена нашим опорников. Еще бы Янсане прикупили =). Но нападающего топового мы не увидим, ну ладно бог с ним. Остается вопрос по Захару как его накажут и когда. А вот десятка нужна, учитывая как много мы тратим денег на трансферы и контракты платить большие не хотим. То вот нашел два неплохих варианта вернуть Брессана и возможно посмотреть на Яниса Икауниекса игрока сборной Латвии, был даже игроком Метца. Да там не получилось заиграть, но ведь клуб хороший и непонятно кого туда не возьмут.
Наконт таго, што 10ка патрэбна, пытанне спрэчнае, насамрэч. Можна і без 10кі абысціся калі што - трэба толькі гульню адпаведным чынам наладзіць. Вось дзе, напрыклад, 10ка ў Ліверпуля? Ёсць Фірміна, які ніжэй апускаецца па сітуацыі, а так няма 10кі. Наш новы галоўны трэнер прыкладна пра гэта расказваў журналісту на прэсканферэнцыі.
Тым больш, што 10ка такая пазіцыя, на якую трэба шмат грошай, а грошы гэта такая рэч, што летась іх яшчэ не было, а сёлета іх ужо няма. Здаецца Драгун, Віллі і Бярозкін будуць у нас 10мі па чарзе. Дакладней Драгун будзе 10й, а Віллі і Бярозкін - па чарзе.
Мяне больш турбуе, што ў нас мінус 1 цэнтрдэф і ў апорнай зоне толькі адзін разбуральнік якасны - Яблонскі.

viktar

Сообщение viktar » 28 янв 2020, 10:04

Мяне больш турбуе, што ў нас мінус 1 цэнтрдэф і ў апорнай зоне толькі адзін разбуральнік якасны - Яблонскі.
Ідэальна, каб сваім шанцам у гэтай сітуацыі скарыстаўся Макс Мякіш. Лічу, у яго для гэтага ўсё ёсць.
Таксама адзначу, што ніводны з трох экс(?) дублёраў не стушаваўся ў таварняку і не выглядаў горш за сваіх больш дасведчанных партнёраў.
Канешне, зарана рабіць нейкія прагнозы, бо 30 хвілін у першай неафіцыйнай гульні сезона - гэта не паказчык. Але дазволю сабе стрыманы аптымізм 8-)

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 06 фев 2020, 16:06

Глинский, как и многие другие чужие молодые, помог взять золото дубля и может быть свободен?

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 20 мар 2020, 15:27

Если не ошибаюсь, новый Филипович - центральный защитник?

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 20 мар 2020, 15:52

Так і ёсць, цэнтральны абаронца.
Лінія у нас будзе супер: Філіпавіч, Філіпавіч, Філіпенка. У такім асяроддзі выжыць зможа толькі Бяссмертны.
viktar писал(а):
28 янв 2020, 10:04
Ідэальна, каб сваім шанцам у гэтай сітуацыі скарыстаўся Макс Мякіш. Лічу, у яго для гэтага ўсё ёсць.
Ну што, viktar, Мякіш будзе карыстацца сваім шанцам у іншым месцы. Як і Малькевіч, дарэчы, нягледзячы на дэфіцыт абаронцаў.

viktar

Сообщение viktar » 20 мар 2020, 19:26

Verlor Bel, ой, я вельмі расчараваны. Хацеў бачыць хоць некага з маладых, хто прайшоў зборы, у асноўным складзе.
З іншага боку, наколькі ведаю, практыка ў іх будзе вельмі добрая ў Славіі, і для іх развіцця гэта можа і лепей, чым якія 5 гульня за сезон у БАТЭ. Але...

FANAPS

Сообщение FANAPS » 20 мар 2020, 19:55

Еду в автубусе слышу что БАТЭ подписало хорвата, понадеялся что нападающего, но увы.Даже хз как этот трансфер воспринимать. Вроде и нужно защиту как то усиливать, но это легионер и сейчас у нас чистых четыре центра.

Ответить