Еврокубки

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
disorder

Re: Еврокубки

Сообщение disorder » 15 авг 2019, 23:42

Извините конечно, но сегодня Стасевич - это эгоизм и потери

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 16 авг 2019, 00:05

1. Усіх віншую з выхадам у плэйоф.
2. Трэба набрацца мужнасці і прызнаць, што няма ніякіх нявывучаных урокаў, няма ляноты і гульні па выніку. Проста той узровень, які мы бачым - гэта максімум нашай каманды на сённяшні дзень. Кожны выкладваецца на 100%, але гэтага хапае толькі на такі вось футбол. Каб прайсці Сараева, гэтага ўзроўню дастаткова, каб прайсці Русенборг - не. Калі Астана больш падобная на Сараева, шанец ёсць, калі на Русенборг... ну вы разумееце.
3. Перад матчамі з Астаной у мяне няма ніякага хвалявання. Справа ў тым, што падмурак імавернага вылету быў закладзены яшчэ ўзімку, калі камплектаваўся склад каманды. Шанец выправіць памылкі быў летам, але ўжо 16 жніўня і наша адзінае "ўзмацненне" сядзіць на лаўцы. І будзе там сядзець з Астаной, можаце мне паверыць.
4. Ну і гэта, як яго там - верым.

viktar

Сообщение viktar » 16 авг 2019, 11:51

disorder писал(а):
15 авг 2019, 23:42
Извините конечно, но сегодня Стасевич - это эгоизм и потери
І што?
– Это же Игорь Стасевич. Он может делать все, что хочет. И у него всегда все получается. Так что мне не показалось такое.
Думаю, гэта думкі не толькі Драгуна, але і Багі.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 16 авг 2019, 17:47

У заяўцы няма Хаджаніязава. "Чемодан, вокзал"?
Яшчэ Мякіш у спісе А. Не ведаю, што гэта значыць.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 21 авг 2019, 10:41

Ну, паглядзім, што ў нас ёсць.
Са стартавым складам усё зразумела +/-:
Чычкан - Рыас, Волкаў, Сімавіч, Філіпавіч - Яблонскі, Драгун, Бага - Стасевіч, Скавыш, Мукам.
У запасе:
Чэрнік, Бяссмертны, Капітавіч, Бярозкін, Віллі, Туомінен і хтосьці з тройкі Міліч/Сарока/Дубаіч. Лепш гэта быў бы Міліч ці Сарока, але шанцаў ня шмат.
Што я магу сказаць.
Першае. Не дай божа што з Філіпавічам - нам адразу капец, на левы фланг няма каго паставіць.
Другое. Не дай божа штосьці не атрымаецца ці спатрэбіцца выратоўваць гульню - на замены не разлічваем, бо як слушна напісаў Прэсбол: хоць якая замена - гэта аслабленне складу.
Дадаем сюды сінтэтыку, дадаем незразумелы фізічны стан нашай каманды і атрымліваем тугу і самоту.
Паўстае пытанне на што спадзявацца. Ну, трэба каб пашанцавала, каб без траўм, выдаленняў, рыкашэтаў і г. д. Яшчэ трэба каб Чычкан цягнуў, каб згуляў звышвыдатна і яшчэ +10%. Настрой павінен быць, як на матч з Арсеналам, напрыклад. На адзін канкрэтны матч усялякая каманда можа настроіцца і згуляць. Зараз гэта гучыць неверагодна, але калі здабудзем рэзультатыўную нічыю ці перамогу - будзе шанец на групу ЛЕ.
Ну, вось такія нашыя справы.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 22 авг 2019, 16:03

Стартавы склад без сюрпрызаў, зрэшты адкуль ім узяцца.
Зараз усё залежыць ад футбалістаў і ТШ.
Удачы, хлопцы. Верым.

Carabus

Сообщение Carabus » 22 авг 2019, 18:56

Ну што, падобна без эўравосені зараз (((. Ну што, можа й добра. Хай скантцэтруюцца на чэмпіянаце

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 22 авг 2019, 18:58

Спасибо, Анатолий Анатольевич, за все, что было.
Потому что сегодняшний футбол от БАТЭ - это просто дичь какая-то.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 22 авг 2019, 19:03

Той рэдкі выпадак, калі і пісаць нічога ня трэба, бо ўсё ўжо напісана раней.
Капец, канешне. Сваімі рукамі, на працягу 9 месяцаў ганарліва не звяртаючы ўвагі на пісаніну дылетантаў і думкі спецыялістаў, прасралі еўракубкі. Ну і можна дарэчы на гэтым не спыніцца і чэмпіянат таксама прасраць, бо Шахта і Брэст чамусьці футбалістаў набываюць і набываюць. Во дурныя.
Адно толькі мяне цешыць, што не 3-1, бо яшчэ тыдзень прыйшлося б хвалявацца і спадзявацца на цуд.

disorder

Сообщение disorder » 22 авг 2019, 19:18

Сегодня была не команда, а набор непонятных деревях...вообще некого выделить, ну наверное только Чичкан.....остальным просто колы бы поставил....особенно удручает Стасевич....скатился до уровня Яблонского ..потерь точно не меньше

Нападающих сча в составе будет 5 штук зато...и 4 защитника...и только игры чемпионата

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 22 авг 2019, 19:25

Отмучались. Ну что же, несмотря на неудачу в еврокубках, задача по чемпионату остается прежняя - борьба за первое место. Надежда всегда теплилась, что вот вот и выстрелим, но нет...В этом сезоне другой БАТЭ, БАТЭ, у которого больше нет КАА, и с этим надо смириться. Людям, которые стоят во главе клуба пожелание одно - просто не разбазарить то, что уже у нас есть. Этот провал не самый страшный, были у нас и хуже. Сейчас задача фактически стоит одна - сделать команду, которая готова биться за еврокубки в следующем сезоне. Строить ее нужно уже сейчас. Леше Баге хочу пожелать, чтобы он все же как можно быстрее набрался опыта в управлении командой.

-crown-

Сообщение -crown- » 22 авг 2019, 20:05

Ну что, вставлю ка и я свой пятак... Мне кажется что у Капского младшего было право максимум на три ошибки. Первую так сказать довели сегодня до логического завершения после ошеломительной трансферной компании зимой. Сейчас конечно главное не совершить вторую ошибку и не проиграть чемпионство! А про третью надеюсь не придется и вовсе говорить. Оплевуху конечно знатную получили, но верю в команду, верю в тренерский штаб, и верю что руководство уже сделало правильные выводы и мы увидим, пусть хотя бы в следующем году тот самый сильный наш БАТЭ!!!

kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 22 авг 2019, 20:10

Первая перезагрузка команды со знаком "минус" произошла летом 2009-го, очень надеялся что произойдёт перезагрузка со знаком "плюс", но постоянно случались "отогревы" и очередные "минусы" в перезагрузке. Когда-же произойдёт перезагрузка со знаком "плюс", как после сезона 2005-го года....

Belissa

Сообщение Belissa » 22 авг 2019, 22:35

Всё прогнозируемо. И так идём на максимуме возможного. Претензий к тренерам и составу быть не должно. Это - исполнители, работающие на контрактах.
P.S. "Не стреляйте в пианиста - он играет как умеет"

Vic_McFrost

Сообщение Vic_McFrost » 22 авг 2019, 23:22

они все равно молодцы, проделали большую работу, старались достичь положительного результата
Пришло на память, как лет надцать назад пригнал я свою девятку в ремонт в мастерскую, ну, в ту, что напротив газконторы, с проблемой выбивания первой передачи. Мальцы проделали большую работу, неделю мудохались - перебрали коробку, сцепление, а на выходе - выбивает. Грят, мол, шарик поменять надо - нате вам шарик. Выбивает. Грит крышку корпуса нужно менять. Э-не, грю, купи крышку за свои и если не выбьет, то я оплачиваю стоимость и ремонта, и запцацки. Не купил... Мальцы проделали большой объем работы, старались достичь положительного результата, но объявленная неисправность НЕ УСТРАНЕНА!!! В другой мастерской мужик за три дня поменяв три шестеренки вернул "стального коня" к жизни.
Мальцы сработали очень и очень плохо и виновны в этой ситуации их относительно низкие профессиональные качества, а также пресловутый "отдел кадров" в лице хозяина, сэкономившего на исполнителях.
Блин, о ком это я...?

FANAPS

Сообщение FANAPS » 23 авг 2019, 00:14

Ожидаемое поражение, надеялся что случится чудо и проиграем минимально, но увы. У нас стагнация, и стагнация которая прогрессирует очень быстро. Все мы знаем что однажды после вылета из еврокубков Гончаренко хотел подать в отставку, но КАА не дал добро. Может и Баге пора.. Это был бы мужской поступок. Но главная проблема кроется в ......(Рыба гниет с головы)

Очень жаль болельщиков БАТЭ, для которых клуб стал частью себя. Игра и результаты очень болезненны, и это не про отдельный матч в Астане.Бронза от нас никуда не уйдет. Ну а дальше остается только надеяться.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 23 авг 2019, 10:26

FANAPS, ой ну чаго адразу бронза? Перабольшваць не трэба. Усе кепска, але не так кепска. "Ну, ужас! Но не "ужас-ужас-ужас"!" (с)
Учорашняя параза цалкам заслужаная, але параўнайце яе з 3-0 ад Арсенала, ці напрыклад 3-0 ад ПСВ. Мне ўчорашні матч хутчэй нагадаў дамашнюю гульню з ПАОКам, у тым сэнсе, што Астана безумоўна была мацней, але нельга сказаць, што ў нас супраць іх з самага пачатку не было ніякіх шанцаў.
Каб зняць магчымыя пытанні я адразу напішу, што не веру ў камбэк і думаю, што сёлета мы засталіся без еўракубкаў. Але гэта не значыць, што трэба зліваць гульню 29.08. Перамога ў гэтай гульні вельмі дапамагла бы ў псіхалагічным сэнсе, напрыклад. Таму трэба намагацца.
Чэмпіянат - гэта ўвогуле іншая справа. Там і тымі хто ёсць можна перамагаць, калі не губляць ачкі з Энэргетыкамі рознымі. Тым больш, што Сарока ўжо гуляе, Міліч хутка будзе і Філіпенка з'явіцца праз месяц будзем спадзявацца.

Я для чаго ўсё гэта пішу. Тое, што адбылося - ужо адбылося, памылкі зроблены, за іх выплачаны высокі кошт. Самае дурное, што зараз можна зрабіць - гэта пачаць разборкі і пошук вінаватага (я пра кіраўніцтва пішу, нам заўзятарам можна і тое і іншае). Усё пачынаецца з 0. Ёсць новыя ўмовы, якія моцна адрозніваюцца ад таго, што было ў пачатку сезона, і ёсць мэта - першае месца ў чэмпіянаце. Калі ёсць магчымасць запрасіць кагосьці з вольных агентаў - трэба запрашаць. Можа нарэшце ўжо надышоў час запрасіць спецыяліста па фізпдарыхтоўцы - нават у каманды Мінгарвыканкама такі ёсць! Карацей кажучы, патрэбен аналіз і план. Трэба пачынаць працаваць.

FANAPS

Сообщение FANAPS » 24 авг 2019, 00:11

Verlor Bel
Бронза это при худшем раскладе =) Ну а так первое место это минимум, но остаток чемпионата нас ждет интересный.

viktar

Сообщение viktar » 24 авг 2019, 13:46

FANAPS писал(а):
23 авг 2019, 00:14
Очень жаль болельщиков БАТЭ, для которых клуб стал частью себя.
Слухай, болельщик, ты адэкватны?
Каго табе шкада? Тых, хто заўзее за самы тытулаваны клуб Беларусі, які ўжо 100500 разоў запар чэмпіён? Які з зайздроснай рэгулярнасцю гуляе ў групах еўракубкаў. Ты уху еў ці што? Што тады казаць пра заўзятараў ... ды любой іншай беларускай каманды? Тых, хто топіць за Слуцк табе не шкада? За Баранавічы? За Маладзечна? Барысаў мог быць на месцы любого з гэтых гарадоў. Проста ўяві гэта і маўчы ў анучку.

Праўда, здаецца мне, цябе і не было б сярод заўзятараў клуба, калі б не яго дасягненні - так ці не? :)
Ні ў якім разе не хачу зараз пачаць дзяліць прыхільнікаў на сапраўдных і несапраўдных, але тыя, хто пачынае сябе шкадаваць "при первом же шухере", вы сканчайце паніку, калі ласка.

Зараз складаны перыяд у жыцці клуба, і дзіўна, калі нехта лічыў, што будзе па-іншаму. Шмат новага ў гэтым жыцці, і ў першую чаргу няма таго, хто сабой фактычна і ўвасабляў клуб. Але яно працягваецца, так ці інакш. Я са свайго аматарскага пункту гледжання незадаволены і не згодны са шматлікімі момантамі, але заўтра абавязкова буду на Барысаў-Арэне. І ў чацвер буду, хоць напэўна ў першыню за ўвесь час не маю ні кроплі надзеі на праход. Напэўна буду псіхаваць, крытыкаваць, але абавязкова буду на стадыёне і буду заўзець за хлопцаў у жоўтай форме ўсімі фібрамі душы . Проста таму, што я не шкадаю сябе, а наадварот - зайздрошчу! Я быў часткай гэтай прыгожай гісторыі і як супрацоўнік клуба, і як просты заўзятар. І я на 100% упэўнены, што нас чакае добры працяг. Можа гэта і будзе ўжо іншая гісторыя, але абавязкова цікавая і захапляльная - для гэта ёсць усе перадумовы.

FANAPS

Сообщение FANAPS » 24 авг 2019, 21:24

viktar
Я за БАТЭ с 1997 года когда еще домашние матчи играли в Жодино. А с 1998 пропустил 3-4 домашних матча. Так что про преданность клуба мне тут не надо =) И даже если мы будем играть во второй лиге и идти на последнем месте, я буду только за БАТЭ.
А по поводу то что я тут пишу, так это мое личное мнение, только вот такое мнение у очень многих =(. Понятно что все у нас в руках, так что будем надеяться что чемпионами мы станем =)

VladVlad

Сообщение VladVlad » 24 авг 2019, 22:06

Слухай, болельщик, ты адэкватны?

Victar, мне кажется, что неадекватны Вы. Так относиться к болельщикам клуба неприемлимо. Здесь никто не унижает клуб, все только за то, чтобы клуб развивался, процветал и ещё долгие годы был гегемоном в стране. Но политика руководства, теперешняя игра не может не печалить тех, для кого БАТЭ не просто название завода. Меня на ветке, здесь, постоянно баннили. Но, как показало время, все мои предсказания сбылись. Меня сейчас даже не огорчает игра команды, я ещё весной видел, что ставка сделана на Стасевича. И от него много чего зависит игре команды. Меня бесит другое. При Капском-старшем было время, когда игроки не давали интервью журналистам. Что мы наблюдаем сейчас? Про секс с Багой не стебается в нете только ленивый. Опусы Филипенко про Суперкубок до сих пор на устах недругов. А теперь Риос. Лёша, не п....и, выйди и умри на поле. Покажи класс. Противно читать хвалебные интервью о проходимости соперников, и в то же время на поле отбывать номер. Прошла инфа про Волкова и ЦСКА. Какой ЦСКА? Второй гол от Астаны - Волкова. Что нужно БАТЭ? Убрать Багу-тренера, продать Драгуна и Риоса, проводить на пенсию Стасевичу, упасть на колени перед Дулубом. И начать строить команду на базе дубля и тех, кто в основе. Иначе, зачем клубу дубль, на игроков которого изначально не рассчитывают. Для кого воспитывают дубль? Я уже не спрашиваю, где бабки, Андрюша? Где десятка? Где нормальный напад? И напоследок. Я также, как и Фанапс, не брошу болеть за клуб, даже если он скатится во вторую лигу. Просто прошу Господа владельцы и супертренеры. Перестаньте пиздеть. Всегда следуйте пословице - не можешь срать, не мучай жопу.

viktar

Сообщение viktar » 25 авг 2019, 00:06

FANAPS писал(а):
24 авг 2019, 21:24
viktar
Я за БАТЭ с 1997 года когда еще домашние матчи играли в Жодино. А с 1998 пропустил 3-4 домашних матча. Так что про преданность клуба мне тут не надо =) И даже если мы будем играть во второй лиге и идти на последнем месте, я буду только за БАТЭ.
А по поводу то что я тут пишу, так это мое личное мнение, только вот такое мнение у очень многих =(. Понятно что все у нас в руках, так что будем надеяться что чемпионами мы станем =)
Дык калі ты такі адданы заўзятар, дык тым больш няма чаго сябе шкадаваць ;)
І раней былі не лепшыя часы. Ужа запамятавалі пра ганебныя "Уходи!" Ермаковічу?
І раней мы не заўсёды выходзілі ў групу ці перамагалі ў чэмпе з вялікім адрывам.
Я і не збіраюся забараняць асабістае меркаванне наконт гульні каманды, тым больш, я звычайны заўзятар, як і ты.
Але скуголіць "шеф, все пропало!" не бачу сэнсу.

viktar

Сообщение viktar » 25 авг 2019, 00:22

VladVlad, а можна аргументаваць абвінавачванне мяне ў неадэкватнасці? Гатовы, так бы мовіць, падыскутаваць не толькі на форуме, на якім вас так часта баняць, але і "рэале". Як наконт заўтра перад гульнёй?

Што тычыцца паста ў агульным, то цяжка нават уявіць большую мешаніну з думак, якія цалкам падзяляю з аднаго боку і таго, што мне ніколі не зразумець з другога (а-ля прапановы пра "на калені перад Дулубам").
Ну, а апошнія пару сказаў - гэта ўвогуле яскравае сведчанне таго, што баны былі заслужаныя.

FANAPS

Сообщение FANAPS » 25 авг 2019, 00:45

viktar
Я максималист, и вообще мечта у меня что когда нибудь ЛЧ выйграем =) Вот и спрос с меня всегда.
Тут про то что с трансферами явно облажались, да и Мл. Капский обещал что если что летом усилимся к еврокубкам. Просто пока можно что-то спасти нужно спасать. А не ждать, хочется в Лч играть, а не Лиге Европы, и сам понимаешь почему. =)

viktar

Сообщение viktar » 26 авг 2019, 00:35

viktar писал(а):
25 авг 2019, 00:22
VladVlad, а можна аргументаваць абвінавачванне мяне ў неадэкватнасці? Гатовы, так бы мовіць, падыскутаваць не толькі на форуме, на якім вас так часта баняць, але і "рэале". Як наконт заўтра перад гульнёй?
А ў адказ - цішыня. Прадказальна.

Ответить