Социальные сети и канал на YouTube

Обсуждаем сайт, форум, соц. сети, канал на YouTube и Правила форума
viktar

Re: Социальные сети и канал на YouTube

Сообщение viktar » 28 янв 2019, 13:31

Рэспект хлопцам, якія робяць відэа-замалёўкі са збораў.
Абраны добры фармат: усё легка, нефармальна, але без быдла-стайла, з-за якога я не гляджу відэа-блог, і якому, на мой асабісты погляд, не месца на афіцыйным канале клуба.
Хлопцы, так трымаць!

З майго боку толькі адзіная заўвага-прапанова. У відэа "Предсезонка. Х-й день в Белеке" усё ж-ткі дадаваць крыху тэкставай інфы, нейкіх каментароў. Пры чым, каго заўгодна - гэта можа быць і гулец, і трэнер, і доктар, не ведаю, можа супрацоўнік гатэля! )) Літаральна 3-4 сказы, такое міні падвядзенне вынікаў дня ці таго, што можа цікавага адбылося. Не абавязкова, каб там было нешта супер актуальные.
Разумею, што гэтыя пару сказаў у выніку - кусок працы для супрцоўнікаў прэс-службы, але калі атрымаецца, будзе супер.

У любым выпадку, дзякуй за тое, што робіцца. Сачыць за камандай сапраўды цікава!

NANI

Сообщение NANI » 12 мар 2019, 16:05

Здравствуйте,я хотел бы узнать можно ли поработать с клубом,в качестве ведущего на YouTube канале,вижу у вас не кто не занимается этим просто.Имеется куча идей,но нет возможности,ответьте если увидите это

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 14 мар 2019, 00:01

NANI писал(а):
12 мар 2019, 16:05
Здравствуйте,я хотел бы узнать можно ли поработать с клубом,в качестве ведущего на YouTube канале,вижу у вас не кто не занимается этим просто.Имеется куча идей,но нет возможности,ответьте если увидите это
Судя по всему, разговариваете Вы так же, как пишете...

viktar

Сообщение viktar » 26 ноя 2019, 10:14

За клубнае відэа пасля матча з менскімі данамаўцамі мая павага! Гэта тролінг 80 lvl! Добры адказ на іх відос!

Што тычыцца ідэі з "сапраўдным класіка", то яна зразумелая, але было б лагічна, калі б гэта ішло з Менску. Гэта ім трэба. Гэта іх выціскаюць з фармату галоўнага футбольнага супрацьстаяння краіны.

viktar

Сообщение viktar » 20 фев 2020, 22:27

Літаральна пару-тройку дзён таму хацеў зайсці на форум і падзякаваць за шыкоўныя відосы з Турцыі ад нашага афіцыйнага ютут-канала. Складвалася ўражанне, што ты знаходзішся на зборах разам з камандай!
А тут бачу, што ўсё скончылася. Шкада, да добрага вельмі хутка прызвычайваешся...

viktar

Сообщение viktar » 08 апр 2020, 09:28

Зразумела жаданне выкарыстаць нечаканую папулярнасць у свеце айчыннага футболу, але трэба неяк больш сістэмна падыходзіць да гэтага пытання.
У Твітары пачалі з'яўляцца дубліруючыя пасты на розных мовах, потым то па-руску, то па-англійску без дублявання. І тут пытанне: як вы думаеце, навошта ствараўся англамоўны акаўнт ФК БАТЭ у дадзенай сацсетцы? На яго і цяпер падпісваюцца, нават улічваючы, што пасля майго сыходу там не з'явілася ніводнага новага твіта. Ок, калі вы не лічыце падобную практыку слушнай (хоць інакш лічаць ЦСКА, Зеніт, Спартак, Ювентус, Баварыя і 100500 іншых клубаў, за якімі я не сачу), то навошта трымаць спасылку на https://twitter.com/FCBATEinEnglish у апісання асноўнага акаўнта? Гэта нелагічна.
Падсумуючы: за жаданне - выдатна, за рэалізацыю - пакуль незадавальняльна. Разумею, што хутчэй за ўсё тут будзе адказ пра абмежаванасць людскіх рэсурсаў, але калі ўзяліся, то трэба імкнуцца да нейкіх стандартаў. Дый увогуле трэба неяк акуратней з англійскай, каб не было адказаў на твіты фаловераў а-ля "we wait you", бо нават мой сярэдні ўзровень валодання гэтай мовай не прымае такіх словазлучэнняў.

Што тычыцца Фэйсбуку, мне здаецца, што ўжо ні для каго не з'яўляецца сакрэтам той факт, што большасць падпісчыкаў старонкі клуба - гэта замежнікі. І менавіта для такіх сітуацый у сацсеткі ёсць шыкоўны інструмент для камунікаці - Multilingual posts. То бок нават не трэба аніякіх асобных акаўнтаў - карыстальнік бачыць пасты на той мове, якая больш зручная для яго. Але ў ФБ клуба я ўвогуле чамусьці не бачу таго ўзроўня выкарыстаўння EN, як у твітары, ужо не кажу пра пасты з выкарыстаннем дадзенага механізма.

Ці можна ўвогуле забіць на гэтыя рэчы, бо існуюць убудаваныя механізмы пераклада)) Але, паўтараю, тут павінна быць неякая сістэма.

Гэта не крытыка дзеля крытыкі. Я не ведаю, хто на дадзены момант адказны за smm у клубе, ці гэта ўвогуле калектыўная творчасць. Магчыма я ўвогуле спрасоння не разабраўся, і насамрэч усё гуд - магчыма! Проста мне хочацца, каб у дадзеных пытаннях мы былі на належным узроўні. Тым больш, у такой сітуацыі, якая склалася вакол беларускага футболу.

komiks

Сообщение komiks » 08 апр 2020, 22:41

viktar писал(а):
08 апр 2020, 09:28
Зразумела жаданне выкарыстаць нечаканую папулярнасць у свеце айчыннага футболу, але трэба неяк больш сістэмна падыходзіць да гэтага пытання.
У Твітары пачалі з'яўляцца дубліруючыя пасты на розных мовах, потым то па-руску, то па-англійску без дублявання. І тут пытанне: як вы думаеце, навошта ствараўся англамоўны акаўнт ФК БАТЭ у дадзенай сацсетцы? На яго і цяпер падпісваюцца, нават улічваючы, што пасля майго сыходу там не з'явілася ніводнага новага твіта. Ок, калі вы не лічыце падобную практыку слушнай (хоць інакш лічаць ЦСКА, Зеніт, Спартак, Ювентус, Баварыя і 100500 іншых клубаў, за якімі я не сачу), то навошта трымаць спасылку на https://twitter.com/FCBATEinEnglish у апісання асноўнага акаўнта? Гэта нелагічна.
Падсумуючы: за жаданне - выдатна, за рэалізацыю - пакуль незадавальняльна. Разумею, што хутчэй за ўсё тут будзе адказ пра абмежаванасць людскіх рэсурсаў, але калі ўзяліся, то трэба імкнуцца да нейкіх стандартаў. Дый увогуле трэба неяк акуратней з англійскай, каб не было адказаў на твіты фаловераў а-ля "we wait you", бо нават мой сярэдні ўзровень валодання гэтай мовай не прымае такіх словазлучэнняў.

Што тычыцца Фэйсбуку, мне здаецца, што ўжо ні для каго не з'яўляецца сакрэтам той факт, што большасць падпісчыкаў старонкі клуба - гэта замежнікі. І менавіта для такіх сітуацый у сацсеткі ёсць шыкоўны інструмент для камунікаці - Multilingual posts. То бок нават не трэба аніякіх асобных акаўнтаў - карыстальнік бачыць пасты на той мове, якая больш зручная для яго. Але ў ФБ клуба я ўвогуле чамусьці не бачу таго ўзроўня выкарыстаўння EN, як у твітары, ужо не кажу пра пасты з выкарыстаннем дадзенага механізма.

Ці можна ўвогуле забіць на гэтыя рэчы, бо існуюць убудаваныя механізмы пераклада)) Але, паўтараю, тут павінна быць неякая сістэма.

Гэта не крытыка дзеля крытыкі. Я не ведаю, хто на дадзены момант адказны за smm у клубе, ці гэта ўвогуле калектыўная творчасць. Магчыма я ўвогуле спрасоння не разабраўся, і насамрэч усё гуд - магчыма! Проста мне хочацца, каб у дадзеных пытаннях мы былі на належным узроўні. Тым больш, у такой сітуацыі, якая склалася вакол беларускага футболу.
Спасибо, Вить, за предложения!
Перепечатка текста и фотографий на других ресурсах запрещена без разрешения пользователя.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 01 июн 2020, 22:29

Што хачу напісаць.
Усе гэтыя агляды ў стылі камп’ютарных гульняў вельмі файныя, проста супер. Я, на жаль, не здольны ацаніць усю іх прыгажосць, бо ніколі не гуляў у PES. І ў іншыя таксама не гуляў.
Таму хацелася бы бачыць яшчэ і звычайныя агляды. Дзе, напрыклад, ёсць момант як Стас Драгун трапляе ў штангу, дзе ёсць паўторы з розных ракурсаў. Бракуе мне такіх, звычайных, відэааглядаў.

Ответить