Чемпионат Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
FANAPS

Re: Чемпионат Беларуси

Сообщение FANAPS » 28 сен 2019, 03:44

1-декабря. Переговоры ........ с Зайцевем . Ох и пуканы потом будут взрываться =)

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 28 сен 2019, 11:19

SomeKindOfMonster писал(а):
27 сен 2019, 23:17
Verlor Bel писал(а):
27 сен 2019, 16:26

SomeKindOfMonster, а што мы правалілі на ўнутранай арэне, прычым за год і рэзка?
Кубак і суперкубак мы правалілі не за год, а за два, а у чэмпіянаце пакуль нічога не правалілі. Цікава параўноўваць нашы паказчыкі з мінулымі сезонамі
Ай, ну расстраиваешь старика. Или читаешь "па складам" и смысла не видишь, или троллишь. Ну конечно мы еще ничего не провалили. На вечер пятнцы 27 сентября. И все верим до последнего, т.к. мы болельщики (от слова "болеть" - ну хворые люди). Мысль про то, что оправдать неудачи сезона только лишь низким качеством "входного материала" нельзя. Материал, как видно, играбельный. Повертеть, покрутить можно.
И еще про планку, которую мы уверенно держим. БФФ и наша сборная тоже в таком случае уверенно что-то держат. Правда держа вот это вот мы уже пропускаем по уровню развития футбола всякие люксембурги. Додержимся скоро до того, что останется один "клиент" у нас - Сан-Марино. В таблице главное опередить соперника, а какая при этом планка за последние годы взята - дело пятое. Учитывая то, что внезапно у нас никакой Лестер местного разлива не взлетел и не отхапывает титул. Все конкуренты читались и читаются на данный момент.
И, кстати, про провал. Мы просто быстро влетели Минску прям на выходе из подтрибунки после матча с Астаной можно сказать. Поэтому забыли, что денег УЕФА уже не видать на след. год. И как еще это на нас отразится - бооольшущий вопрос. О котором будем думать, естественно, после этих занимательных раскладов в чемпионате.
Не, гэта не тролінг.
Увогуле ў нас амаль аднолькавыя думкі. Трансферная кампанія была не вельмі ўдалай, склад каманды па факту атрымаўся недастаткова моцным каб змагацца ў еўракубках, Бага мог бы больш давяраць некаторым футбалістам, а асобным - наадварот. Далей ты думаеш, што і гэтак можна перамагаць Брэст і Шахту, а я ў гэтым ужо не ўпэўнены. Але гэта такія нюансы, што па мерках інтэрнэтаў у нас з табой поўны кансэнсус)

Ну што, 3000 сёння прыйдзе ці не?

viktar

Сообщение viktar » 28 сен 2019, 14:02

Гэта ўжо занадта. Вось калі б замест Міліча выйшаў Волкаў, а не Мукам, вось гэта быў бы "труслівы падыход")
Ну тады і рамантычны футбол - гэта калі б мы пры 2-0 кінуліся дабіваць Брэст, а не тое, пра што я казаў.
Ну што, 3000 сёння прыйдзе ці не?
Ну, ты ж разумееш: "и размер города, и логистика", і заўзятар, які "у нас очень требовательный"... (((
Асабіста я прыеду. У Степана, нажаль, ізноў іншыя справы. А хто б мог падумаць...

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 28 сен 2019, 15:31

Гэта яшчэ што. Тут некаторыя так званыя заўзятары паміж футболам і рызыкай атручвання грыбамі выбіраюць грыбы. Гэта ўжо зусім па-за межамі дабра і зла.

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 28 сен 2019, 18:14

Verlor Bel писал(а):
28 сен 2019, 11:19
Але гэта такія нюансы, што па мерках інтэрнэтаў у нас з табой поўны кансэнсус)
Я лишь попытался точнее выразить мысль, а не убедить тебя в необходимости со мной согласиться. У нас же не секта здесь какая-нибудь :D
Судя по бодрому дождю и времени начала, тысячи три и придет. Как и на Городской ходило лет 10 назад. Как говорится, мы держим планку и всякие брестские штучки, аншлаги-ху?шлаги нам не нужны.

kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 28 сен 2019, 23:37

Ну как обычно...

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 29 сен 2019, 14:26

Віншую ўсіх з перамогай!
Прыйшло больш за 3000 і гэта выдатна.
У размовах з заўзятарамі БАТЭ і проста заўзятарамі футбола я чую скаргі, што гульня не цікавая, адныя навесы, недастаткова камбінацый, бла-бла-бла. Ну, па-першае, калі гульні не было дагэтуль (за рэдкім выключэннем), дык адкуль яна возьмецца ў канцы верасня? Па-другое, мы не ў тым становішчы каб дазволіць сабе звяртаць увагу на ўсе гэтыя дробязі. У мяне зараз вельмі простая шкала ацэнкі гульні БАТЭ: ёсць 3 ачкі - добрая гульня, няма 3 ачкоў - кепская гульня.
Учора была добрая гульня.

vtl

Сообщение vtl » 29 сен 2019, 15:08

Verlor Bel писал(а):
29 сен 2019, 14:26
У мяне зараз вельмі простая шкала ацэнкі гульні БАТЭ: ёсць 3 ачкі - добрая гульня, няма 3 ачкоў - кепская гульня.
Больш нічога не застаецца.
А ў астатнім... Дзе абодва трэнеры ўбачылі "цікавую гульню з мноствам момантаў"?!
Я бы назваў учорашнее "блевотиной", прычым з двух бакоў. Каб не свісткі суддзі, можна было б заснуць.

ShuR

Сообщение ShuR » 29 сен 2019, 15:18

У меня вопрос по проходу Алыкулова. Что, нельзя было его свалить в середине поля, пускай даже ценой жёлтой карточки? Ведь момент реально голевой возник. Таким же образом вежливо обошлись в своё время с Томасовым из Астаны, пока он по воротам не стрельнул. А могли бы его уложить ещё после первого финта.

viktar

Сообщение viktar » 29 сен 2019, 16:08

vtl писал(а):
29 сен 2019, 15:08
Verlor Bel писал(а):
29 сен 2019, 14:26
У мяне зараз вельмі простая шкала ацэнкі гульні БАТЭ: ёсць 3 ачкі - добрая гульня, няма 3 ачкоў - кепская гульня.
Больш нічога не застаецца.
А ў астатнім... Дзе абодва трэнеры ўбачылі "цікавую гульню з мноствам момантаў"?!
Я бы назваў учорашнее "блевотиной", прычым з двух бакоў. Каб не свісткі суддзі, можна было б заснуць.
Асабіста я не чакаў феерыі ў дадзеным матчы, улічваючы графік (і надвор'е).
Таму, на мой погляд, усё было не настолькі ўжо дрэнна, як ты кажаш. Нават калі ўзяць статыстыку ўдараў: 25-11 у нас і 12-4 у гасцей.

Verlor Bel, а што па матчу ў Берасці скажаш? Добрая ці кепская гульня?)

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 29 сен 2019, 16:25

Это был не футбол. Качество игры можно охарактеризовать одним словом: беда.

vtl

Сообщение vtl » 29 сен 2019, 16:29

viktar писал(а):
29 сен 2019, 16:08
Таму, на мой погляд, усё было не настолькі ўжо дрэнна, як ты кажаш. Нават калі ўзяць статыстыку ўдараў: 25-11 у нас і 12-4 у гасцей.
Віктар, лепшая статыстыка - мёртвая цішыня на трыбунах амаль увесь матч.

vtl

Сообщение vtl » 29 сен 2019, 16:38

viktar писал(а):
Ну, мы ж не ў савецкім (і сучасным беларускім) калгасе, дзе было дзве прычыны неўраджаю: засуха або ліўні :D Спасылка на надвор'е - гэта наогул маветон. Ды і ніякіх прыродных катаклізмаў учора не было: звычайнае надвор'е, цалкам у межах кліматычнай і сезоннай нормы. Тое ж самае пра графік: два разы за сезон згуляць два матчы на тыдзень - цяжка?
Было такое ўражанне, што гульцам далі па 15 сутак і замест фарбавання платоў загналі на футбольнае поле. Шкада, ужо ў каторы раз, змарнаванага часу ў выходны дзень... Усё чакаеш калі не відовішча, то хаця б спробаў ды старання. За.балі.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 29 сен 2019, 18:05

viktar писал(а):
Verlor Bel, а што па матчу ў Берасці скажаш? Добрая ці кепская гульня?)
Сваю шкалу я ўвёў толькі ўчора, таму па матчу з Брэстам мая пазіцыя застаецца нязменнай)
Больш таго, пасля такіх матчаў, як з Нёманам, я пачынаю думаць, што нічыя з Брэстам - гэта не проста нармальны, а максімальна магчымы вынік.

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 29 сен 2019, 19:36

vtl писал(а):
29 сен 2019, 16:38
Тое ж самае пра графік: два разы за сезон згуляць два матчы на тыдзень - цяжка?
А если бы все же пролезли в ЕК, так этот бы состав скорее бы всего спекся уже в Бресте. Но это уже не важно.
Я теперь меряю все по такой же линейке, как и Верлор. +3 -- гуд, +0/1 -- зе енд.

viktar

Сообщение viktar » 30 сен 2019, 10:05

vtl писал(а):
29 сен 2019, 16:38
viktar писал(а):
Ну, мы ж не ў савецкім (і сучасным беларускім) калгасе, дзе было дзве прычыны неўраджаю: засуха або ліўні :D Спасылка на надвор'е - гэта наогул маветон. Ды і ніякіх прыродных катаклізмаў учора не было: звычайнае надвор'е, цалкам у межах кліматычнай і сезоннай нормы. Тое ж самае пра графік: два разы за сезон згуляць два матчы на тыдзень - цяжка?
Было такое ўражанне, што гульцам далі па 15 сутак і замест фарбавання платоў загналі на футбольнае поле. Шкада, ужо ў каторы раз, змарнаванага часу ў выходны дзень... Усё чакаеш калі не відовішча, то хаця б спробаў ды старання. За.балі.
Ну вось тут як раз пытанне з вобласці чаканняў. Я, паўтараю, прыкладна такога і чакаў, бо не было перадумоў разлічваць на іншае.
А спасылка на надвор'е - гэта не маветон, гэта канстатацыя факта) Тое, што яно ў межах кліматычнай і сезоннай нормы, не дадавала мне надзеі убачыць нешта феерычнае на Барысаў-Арэне ў гэтую суботу! )

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 05 окт 2019, 13:21

Адзін выбітны эксперт, вельмі паважаны сярод сваіх сяброў спецыяліст, сказаў мне што Брэст страціць ачкі з Нёманам. Нельга не скарыстацца такім шанцам. Спадзяемся на добрую гульню БАТЭ.
Перамога альбо смерць!

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 05 окт 2019, 17:44

Добрая гульня, упэўненая перамога.
З іншага боку лепш перамога была б менш упэўненая і была бы надзея, што Слуцак можа зачапіць Брэст. Але гэта ўжо не ад нас залежыць.
Барацьба працягваецца.

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 05 окт 2019, 22:41

Неплохо мы сегодня сыграли, только показалось, что у Стасевича сегодня пас не пошел. Ну и по играм конкурентов: по Шахтеру практически был уверен, что Жодино не сможет навязать борьбу, ну а Брест...я просто не знаю, что сказать - это какой то дикий фарт. Ну не наиграл сегодня Брест на победу, но, тем не менее.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 11 окт 2019, 09:37

Владелец брестского "Динамо" агитирует за революцию в белорусском футболе.
Цікава як ставіцца БАТЭ да гэтай ініцыятывы. Удзельнічае ці проста назірае?

viktar

Сообщение viktar » 11 окт 2019, 12:31

Не ведаю, як да гэтага ставіцца наш клуб, але відавочна, што працаваць над стварэннем прадукта пад назвай "беларускі чэмпіянат" трэба.
Працаваць сур'ёзна, бо на цяперашні момант прадукту фактычна не існуе.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 19 окт 2019, 11:11

Нарэшце скончыўся гэты нудотны перапынак на гульні зборнай!
Ніякай феерыі зразумела не чакаем, але сёння пагода, сонейка, восень і ўвогуле дзень выдатны. Каб яшчэ і +3.
5000 павінна прыйсці, не менш.

Carabus

Сообщение Carabus » 19 окт 2019, 17:13

Мрак...

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 19 окт 2019, 18:06

Ну вот пожалуй и все. В этом году будет новый чемпион. В этом году мы не готовы бороться за чемпионство. Это, к сожалению, реальность. Леша Бага, как главный тренер - еще очень сырой. Игорю Стасевичу, наверное, нужно определится что ему важнее: клуб или сборная, так как сил разрываться у него уже не хватает. Пока даже сложно сказать как быть дальше, может строить команду на следующий сезон? В этом сезоне Бага "успешно" завалил все задачи, поставленные перед ним.

VladVlad

Сообщение VladVlad » 19 окт 2019, 18:32

И тишина. Бойцы вспоминают минувшие дни, когда чемпионами были они.........

Ответить