Чемпионат Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
viktar

Re: Чемпионат Беларуси

Сообщение viktar » 26 авг 2019, 14:33

Мне здаецца з Віллі будзе карысць, можа нават ужо ў наступным сезоне. Крэатыўны футбаліст, знаходзіць нестандартныя рашэнні.
А мне здаецца, што ўжо сёлета ад яго ёсць (будзе?) карысць. Прынасмі, ва ўчорашняй гульні ён быў адным з лепшых, асабліва, калі каманда прачнулася. Калі шчыра, я б яго і на першае месца паставіў, не гледзячы на хет-трык Дубаіча :) Хоць галы Бояна галавой - гэта залік! Такія, па-сапраўднаму "форвардаўскія" :)

komiks

Сообщение komiks » 27 авг 2019, 12:47

По Вилли согласен - человек может отдать очень тонкую передачу - нам этого не хватает в центре поля в этом году.
Перепечатка текста и фотографий на других ресурсах запрещена без разрешения пользователя.

Carabus

Сообщение Carabus » 01 сен 2019, 20:34

Это лютый п...ец((((

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 01 сен 2019, 21:56

Понятное дело, что после Астаны будут проблемы с готовностью у команды, но А.Багу совершенно не понял. Сделать всего две замены, когда надо было поддерживать темп в атаке. Мукама надо было менять уже на минуте шестидесятой на того же Скавыша. Последние минут 15 тупые навесы, а если пробовали делать передачи низом, то с большим количеством брака. Ну и надо глянуть повторы: наш гол в первом тайме вроде как по правилам был забит, без офсайта, а перед третим голом Минска их футболисту мяч в руку попал.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 01 сен 2019, 22:20

Наконт выхаду Скавыша ў мяне тыя ж пытанні, але я так думаю, што нездарма ён застаўся на лаўцы. Можа пашкоджанне ёсць, бо гэта ж класічная ўжо замена - Бага ад яе проста так не адмаўляецца)
У гэткіх гульнях адсутнасць умоўнага Іваніча больш за ўсё і сказваецца. Мукам стаміўся, а Стасевіч адзін і у атацы і ў абароне каманду не выцягне.
А ўвогуле па гэтаму матчу я бы ніякіх высноваў не рабіў. Стомленасць і фізічная і эмацыйная пасля Астаны - толькі гэта з’яўляецца падставай для, выбачайце калі ласка, амаль запланаванай страты ачкоў. Дык яшчэ ў Мінска ў пачатку сустрэчы кожная атака сканчалася нават не ўдарам, а голам.
Трэба забыць гэты матч і рыхтавацца далей. Калі мы пераможам у астатніх сустрэчах - будзем чэмпіёнамі ў незалежнасці ад канкурэнтаў)
Вышэй нос!

baton74

Сообщение baton74 » 01 сен 2019, 22:23

В целом уже можно подводить итоги сезона. Нормальный сезон кстати вышел, не все так и плохо, в чемпионате выглядим солидно, ну в еврокубках все как обычно, натужно с горем пополам продвигались. Но и в чемпионате и в еврокубках все решили несколько убогих игр с Минском и Городеей и в Астане, а все остальное как обычно не плохо шли! Только в этом году этого оказалось не достаточно из-за высокой конкуренции в чемпионате и проигрыша прямому конкуренту. -8 уже не отыгрывается в конце чемпионата.
В общем и целом сезоном доволен, не все же нам чемпионами быть да в группах еврокубков играть.
п.с. еще была убогая игра с Ислочью в Минске.
Ну и не унывать, ЛЕ на следующий год обеспечена, там и повоюем!

kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 01 сен 2019, 22:28

Всё ещё в наших руках (точнее ногах). После "Астаны" команда выхолощена эмоционально...

ship_by

Сообщение ship_by » 01 сен 2019, 22:29

Можно скрупулезно свести статистику всех матчей БАТЭ под руководством Баги и увидеть как он лидирует в каких-нибудь номинациях типа "% победных матчей" или даже более подробных, доступным только узким специалистам "лучший % владения мячом во второй половине матча у чужих ворот"...
А можно по-дилетантски поверхносно: две чаши весов "+" и "-"
+ЧБ-2018
+ЛЕ-2018/19
+1/8ЛЕ-2018/19
-СК-2019
-КБ-2018/19
-ЛЕ-2019/20
?ЧБ-2019
?СК-2020
?КБ-2019/20

Думаю и перед ним и перед руководством завтра будет лежать именно эта дилетантская, но такая важная таблица...

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 01 сен 2019, 23:22

За Шевченко в самом конце игры после выхода один в один бежал Стасевич. И не дал тому ничего сделать. Вопрос: так должно быть? Может, еще есть кому с нападом соперника играть? План на игру был "мы все решим без всяких проблем, шлойдо это очередной фуфел?" Крумкачы с сольным проходом Челяди уже забыты?
Второй гол в ворота Черника. Посмотрите оборону Драгуна. Это не футбол для зрителя, это игра называется "на поляну выйдут заслуженные, а там они решат к бабке не ходи. Я на поле всегда, опыт не пропьешь". Мы так во дворе тож играли: я зае..... (набегался), чо-то там не то, тут отдышусь, щас разберусь, иди вперед, прострелю, завалишь банку.
Замена исландца на Багу на 49-ой это че за дичь? Виллюмсон в стане гейзеров по полянам с альпийскими лугами всю юность играл? Есть противопоказания? Почему ни один вменяемый журналист не может задать нормальный вопрос почему замена? Что случилось?
Долго рисовать все нонсенсы, но кто-нибудь видел как на трибуны заходил Капский? Это чо за цирк?
П.С. Понимаю, что Березкин женился, но сегодня не СССР, чтобы он после свадьбы выложился вместо игры в постели, реалии и нравы другие, когда он будет играть? Лексей Натолич, реально решили в 13 тел чемп пройти? Бессмертного для чего брали? Он против всяких "свежовых" совсем не тянет? Так на. кой он в на скамейке? Подтяните дублера, где они, поперек играют на Тракторе в субботу под могильный комментарий спикера на ютубе? Он походу почил на лаврах после того, как ему клубные цвета выдали для ведения этой нудоты на клубном канале (раньше в цветах банана появлялся).
В клубе это кто-нибудь видит, или после КАА некому голос повысить?
Клуб дожил до того, что кем-то вытянутый из хрен пойми откуда Мукам способен иногда решить для команды тот или иной момент (матч)? Это кризис? Или мы будем и дальше восхищаться показушной поддержкой Кристины в адрес тренера и клуба?
Не в поражении сегодня дело, не в усталости, не в напряге, а в общей ситуации...
Кто-то кроме КАА может сегодня на БА собрать болел и устроить нормальный диалог?

baton74

Сообщение baton74 » 02 сен 2019, 08:51

Бегущий человек писал(а):
01 сен 2019, 23:22
Слишком много негатива, не нужно так резко реагировать, такие убогие матчи всегда были есть и будут у нас, это уже как традиция, в каждом сезоне такая шляпа присутствует. Нельзя нам весь сезон ровно отыграть, нужно хотя бы несколько раз жиденько. Но в этом году конкурент нам этого не прощает и нет преимущества в личных встречах.
Посмотрел пресуху, жалко на Багу смотреть было. Серьезный удар получил, за 2 игры профукал чемпионат и еврокубки и все в короткий срок!
Такое ощущение что он тоже понимает, сезон закончен раньше чем хотелось бы и ему и игрокам и нам. Ну или это просто шок был от результата. Я сразу тоже офигел когда ехал с работы и счет посмотрел, как-то не верилось, а вдруг опечатка, считал что 3 очка тут 100% будут.

Багу бы по хорошему поддержать надо, да после такой игры не это хочется сделать, но что поделаешь, как есть так есть.

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 02 сен 2019, 09:35

Ну почему чемпионат профукан? Ещё 25 число есть. Финал своеобразный. Плохо, что финалы берестовицким мы по обычаю сливаем.
Хорошо, что видео с пресс-конференции опять начали выкладывать. Лицо Баги говорит и за него и за руководство - зачем вам диалог ещё какой-то в пресс-центре Арены..Если бы мы смотрели сериал, то тот сезон я бы назвал «Безответая любовь». Тренер их любит и лелеет, а пчелки на половине пути уже не показывают взаимности.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 02 сен 2019, 10:55

ship_by писал(а):
01 сен 2019, 22:29
Можно скрупулезно свести статистику всех матчей БАТЭ под руководством Баги и увидеть как он лидирует в каких-нибудь номинациях типа "% победных матчей" или даже более подробных, доступным только узким специалистам "лучший % владения мячом во второй половине матча у чужих ворот"...
А можно по-дилетантски поверхносно: две чаши весов "+" и "-"
+ЧБ-2018
+ЛЕ-2018/19
+1/8ЛЕ-2018/19
-СК-2019
-КБ-2018/19
-ЛЕ-2019/20
?ЧБ-2019
?СК-2020
?КБ-2019/20

Думаю и перед ним и перед руководством завтра будет лежать именно эта дилетантская, но такая важная таблица...
Тут яшчэ важна каб змена галоўнага трэнера вырашала хоць нейкія праблемы. Я вось не ўпэўнены, што гэта будзе так. Трэнер звонку абавязкова будзе весці сябе як Гурэнка - ну, будзе казаць, што паглядзіце з кім мне прыходзіцца працаваць, папярэднікі правалілі міжсезонне, склад не ўкамплектаваны, бла-бла-бла. Што сука крыўдна, нельга сказаць, што гэта на 100% хлусня, але сэнс у тым, што фініш на трэцім месцы для яго будзе, як гэта модна зараз казаць, не трагедыя (с) (тм). А звальняць Багу і ставіць кагосьці з яго намеснікаў увогуле глупства, бо будзе тое ж самае што і зараз.
Карацей кажучы, на маю думку, нашы сённяшнія праблемы простай зменай трэнера не вырашыць. Пасля сканчэння сезона - магчыма, а вось менавіта зараз - не.

baton74, перавага ў асабістых сустрэчах нам не патрэбна, можна хоць 6-0 прайграваць, галоўнае пад канец сезона мець ачкоў не менш, чым у Брэста.
Последний раз редактировалось Verlor Bel 02 сен 2019, 11:00, всего редактировалось 2 раза.

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 02 сен 2019, 10:58

baton74 писал(а):
02 сен 2019, 08:51
Бегущий человек писал(а):
01 сен 2019, 23:22
Слишком много негатива, не нужно так резко реагировать, такие убогие матчи всегда были есть и будут у нас,
Понятно, что ровно сезон пройти не получится. Будут и спады, всегда выигрывать невозможно. Причин тьма: и ранее начало сезона, и короткая скамейка. Но меня интересует главным образом качество игры. Это не футбол. Какая-то хаотичная ботва. У нас так играет вся страна: мастерства минимум, все на морально-волевых. Теперь так стал играть и БАТЭ. Кто-то раньше писал про Роналду, мол, игра Юве держится на нем, ничего в этом плохого нет. Тот, кто смотрел матч Юве-Наполи, много сможет почерпнуть из разбора Лукомского на трибуне по этому матчу. Там и без Роналду будет кем решать все игровые вопросы. А у нас если нет Скавыша - нет дальних забросов, если вдруг Стасевич после Эстонии с Уэльсом приедет и скажет: все, за№пался, батарейки сели, то и играть будет некому. Как не понимал, так и не понимаю, что зачастую на поле делает Туоминен. Ну не может он играть без десятки в команде. Ему нужна свободная зона, а найти ее нельзя, потому что нет дирижера с последним пасом. Опять же, пропустили нелепый первый мяч. Так а почему через пару минут Бахар как котенка оттер от мяча Копитовича? Последний ошибся с выбором позиции. Недонастрой? Чувак весь июнь с июлем не играл, в августе уже за БАТЭ вроде набрал форму, в чем проблема? То он уже при 0-3 мяч от Черника получив, не знает кому отдать, руки разводит... Опять же, команда в который раз проводит два разных тайма. Из разряда "попробуем этих недосоперников взять пешком, а потом, если чо, добавим и порвем".

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 02 сен 2019, 11:05

SomeKindOfMonster писал(а):
02 сен 2019, 09:35
Ну почему чемпионат профукан? Ещё 25 число есть. Финал своеобразный. Плохо, что финалы берестовицким мы по обычаю сливаем.
Хорошо, что видео с пресс-конференции опять начали выкладывать. Лицо Баги говорит и за него и за руководство - зачем вам диалог ещё какой-то в пресс-центре Арены..Если бы мы смотрели сериал, то тот сезон я бы назвал «Безответая любовь». Тренер их любит и лелеет, а пчелки на половине пути уже не показывают взаимности.
Монстр, мне интересно про Березкина и Бессмертного. Они оба уже Громыку напоминают. А еще про Йонассена. Ошибка его с Русенборгом - это случайность или системность? Елы-палы, ну хоть какая-то ротация ведь должна быть? Ведь невозможно такой сезон (начатый в феврале) пройти обоймой из 12-15 тел.
С Брестом можно играть. Там сзади проблем валом.
Касаемо пчелок, пока взаимность показывают. Это выгодно обеим сторонам. Вопрос один: что будет дальше?

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 03 сен 2019, 16:40

Прачытаў я інтэрв'ю Аляксея Анатольевіча. Што магу сказаць.
Больш за ўсё мяне здзівілі выказванні наконт фізічнай формы. З аднаго боку я на свае вочы бачу, як нашы футбалісты не бягуць у контратаку, а з іншага боку ёсць Бага, у якога ёсць медыцынскія дадзеныя і іншыя лічбы. Магу толькі развесці рукамі і ўспомніць 2 вядомых цытаты: "не вер вачам сваім" і "у рэчаіснасці ўсё не так, як насамрэч". Ну, будзем верыць Баге.
Пра фінансы, на жаль, нічога не пачулі. А гэтае пытанне бадай што самае важнае ў праекцыі на будучыню.
Ну і заявы пра тое, што каманда гатова на 100%, я так разумею па інэрцыі ўжо робяцца. Мала хто і са сваіх і з чужых у такія заявы верыць. Гэта як рытуальны танец ці царкоўны абрад - сэнсу ніякага, але хто мы такія каб парушаць традыцыі.

Калі паглядзець на календар, дык можна ўбачыць, што засталося 11 матчаў + 3 ачкі за Тарпеда Мн. Плюс у тым, што на штучным газоне нам ужо не гуляць і з Гарадзеяй дамашні матч. Яшчэ плюс, што перад Брэстам у нас значна больш дзён на адпачынак, чым у суперніка.
Гледзячы на тое, як ідуць па дыстанцыі Шахта і Брэст, не прыходзіцца спадзявацца, што яны страцяць значна больш ачкоў у матчах з Мінскамі і Дняпрамі, а значыць у гульнях з канкурэнтамі патрэбны як мінімум нічыі. Зараз гэта выглядае вельмі складанай задачай.

Са складам каманды ўсё больш-менш зразумела.
У абароне ў нас па 1 футбалісту на месца. Вернецца Ягор будзе лягчэй, але хто дасць гарантыю што не атрымае траўму хто-небудзь яшчэ. Напрыклад Волкаў у зборнай (ццц). Што тычыцца Ёнасана і Бяссмертнага, дык я не веру, што ў Багі яны будуць атрымліваць хоць якую практыку пры "жывых" Філіпавічу і Рыасе.
Пра сярэдзіну поля шмат чаго пісалі, няма сэнсу паўтараць. Усцешвае, што Віллі паціху пачынае гуляць, але пакуль ён гуляе добра калі каманда гуляе добра, а хацелася б яшчэ і наадварот.
На флангах усё акей. Стасевіч, Мукам, Скавыш і Міліч. Тут мы на высокім узроўні, на маю думку.
У нападзенні Дубаіч, Сарока і Туомінен. З гэтай тройкі найбольшыя надзеі я звязваю з Дубаічам. Ён увосені заўсёды прыбаўляе і гуляе лепш.

Такім чынам. Графік у нас такі ж самы, як і ў Брэста, склад у нас не самы моцны ў краіне, з абодвума канкурэнтамі гуляць у гасцях і ніякага страху яны перад намі не маюць. Як я пісаў раней, усё залежыць ад нас - перамагай у кожнай сустрэчы і мы чэмпіёны. Праблема ў тым, што тое ж самае можа сказаць і Брэст і Шахта.

Сітуацыя выглядае вельмі складанай, такой яна і з'яўляецца. Я так скажу: калі Бага і БАТЭ возьмуць чэмпіёнства ў гэтым сезоне - гэта будзе не тое каб подзвіг, але вельмі сур'ёзнае дасягненне.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 15 сен 2019, 00:52

Жах, проста жах.
Не, Баге канешне лайк за замены і перавод Стасевіча, але што было да таго... Адны і тыя ж людзі па адной і той жа схеме паказваюць той жа самы футбол - стэрыльнае валоданне, без небяспечных момантаў і якой-небудзь вастрыні ўвогуле. Цяжка назіраць за гэтымі пакутамі. Асобныя футбалісты пэўна маюць абанемент на асноўны склад, нічым іншым іх знаходжанне на полі я растлумачыць не магу.
Ну і назіраць як БАТЭ цягне час супраць Гарадзеі, якая гуляе ў меншасці - гэта асобны, ні з чым не параўнальны, лулз.
Не ведаю, што мы ў гэткім стане зможам супрацьпаставіць Брэсту і Шахце. Трэба нешта рабіць і рабіць тэрмінова.

Усіх віншую з перамогай! Пакуль яшчэ мы ў гульні.

kolex

Сообщение kolex » 16 сен 2019, 12:39

Verlor Bel писал(а):
15 сен 2019, 00:52
І гэта выдатна! Чакаў, шчыра кажучы, жаха, як заўсёды пасля зборных, а тут яшчэ ўсе гэтыя праблемы 2019. Але ж выцягнулі і працягваем. Вось за гэта дзякуй! Так, мы сёлета не маем складу, маем стос праблем і не разумеем што наогул там з клубам адбываецца, што будзе надалей і ў каго верыць, але менавіта мы едзем да берасцейцаў біцца за золата. Таму, жыць сённяшнім днём - адзінае што застаецца на канапе)
Ну і: гэта БАТЭ, дляяя!!!

kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 16 сен 2019, 17:49

kolex писал(а):
16 сен 2019, 12:39
Verlor Bel писал(а):
І гэта выдатна! Чакаў, шчыра кажучы, жаха, як заўсёды пасля зборных, а тут яшчэ ўсе гэтыя праблемы 2019. Але ж выцягнулі і працягваем. Вось за гэта дзякуй! Так, мы сёлета не маем складу, маем стос праблем і не разумеем што наогул там з клубам адбываецца, што будзе надалей і ў каго верыць, але менавіта мы едзем да берасцейцаў біцца за золата. Таму, жыць сённяшнім днём - адзінае што застаецца на канапе)
Чуть поправлю. Вместо буквы "д" нужно было использовать букву "б"... Ну мы поняли друг друга.

kolex

Сообщение kolex » 17 сен 2019, 00:11

kuzbass-63 писал(а):
16 сен 2019, 17:49
kolex писал(а):
16 сен 2019, 12:39
Verlor Bel писал(а):
Чуть поправлю. Вместо буквы "д" нужно было использовать букву "б"... Ну мы поняли друг друга.
Вложения
1547111763168334826.jpg
1547111763168334826.jpg (48.45 КБ) 1053 просмотра

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 21 сен 2019, 23:04

Гульня нашых канкурэнтаў, некаторыя з якіх, дарэчы, нас за гэтых самых канкурэнтаў і не лічаць, прыводзіць мяне ў роспач.
І ўжо ў сераду высветліцца застаемся мы ў барацьбе за чэмпіянат фактычна ці толькі матэматычна. І гэта менавіта для нас пытанне стаіць гэтак востра, а вось Брэст можа сабе дазволіць нават паразу.
Нельга было Мінску прайграваць канешне.
Штош.

viktar

Сообщение viktar » 21 сен 2019, 23:40

Калі ўжо так казаць, то нельга было Берасцю прайграваць дома.
Але якая ўжо розніца? Любы вынік не выкідвае канчаткова нас з гульні - і не такія адрывы з'ядалі.
Але я пра такія варыянты нават і не думаю, бо ўпэўнены ў перамозе нашых хлопцаў.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 22 сен 2019, 15:03

З'есці адрыў у 5 ачкоў (пры няўдалым выніку ў сераду) пры адсутнасці асабістых сустрэч, калі Брэсту застанецца фактычна толькі 7 матчаў да канца? І гэта толькі Брэст, а ёсць яшчэ і Шахта, пра якую ўсе забываюць чамусьці. Не ведаю, viktar, цяжкая гэта задача, а з нашымі праблемамі - можа і немагчымая.

Вось пішам тут усялякае: пра траўмы, кепскія трансферы, пра тое, што Бага выпусціў аднаго, а трэба было іншага, але бессэнсоўна гэта ўсё. Кожны з нас разумее каго нам не хапае насамрэч. Што б не адбывалася з камандай, мы ведалі - ёсць Анатольевіч і адна толькі гэта думка выклікала ўпэўненасць у будучыні клуба.
Сумны дзень сёння.

viktar

Сообщение viktar » 23 сен 2019, 01:47

Сумны дзень, сапраўды.
Але трэба вучыцца жыць самастойна. Капскі-старэйшы і быў БАТЭ, але цяпер усё інакш.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 25 сен 2019, 10:42

Без перабольшвання можна сказаць, што сёння нас чакае "матч жыцця". Выезд, моцны супернік, які нічога не губляе ў любым выпадку, а нам прайграваць нельга. Цяжка сабе ўявіць больш складаную сітуацыю. Усе ведаюць пра анамальную колькасць памылак суддзяў на карысць Брэста, але ў дадатак да ўсяго ім сёлета яшчэ і шчасціць: GD-xGD у Брэста 12, а гэта найбольшы паказчык ў лізе. Для параўнання - у нас з Шахтай 2,3 і 2,4 адпаведна. Цяжка змагацца пры такім спалучэнні фактараў.
Тым не менш, калі мы не прапусцім першымі, дык на маю думку будзе неблагі шанец на станоўчы вынік, якім я буду лічыць нічыю.
Удачы нам усім.

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 25 сен 2019, 16:32

Много писать нет смысла. Скажу так: если настроимся сегодня так как на Астану дома - все будет нормально. Ну и если проиграем,то можно сказать,что борьбу за чемпионство мы практически проиграли.

Ответить