Чемпионат Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
лабус

Re: Чемпионат Беларуси

Сообщение лабус » 02 дек 2019, 21:31

viktar, Малькевич играл в дубле центрального защитника, не думаю,что он интересен главной команде в этом амплуа.

viktar

Сообщение viktar » 03 дек 2019, 11:55

лабус писал(а):
02 дек 2019, 21:31
viktar, Малькевич играл в дубле центрального защитника, не думаю,что он интересен главной команде в этом амплуа.
Ну і добра, што гулец можа быць карысным на некалькіх пазіцыях.
Не бачу праблемаў, толькі плюсы.

лабус

Сообщение лабус » 03 дек 2019, 14:50

viktar, мы ведь про конкретный матч с Жодино, правильно? Владислав не играл на профильной позиции левого защитника больше года, там где он практиковал в дубле на скамейке сидел Филипенко. Бага должен был предоставить игровое время парню на какой позиции, учитывая сезон Филиповича? То же касается и Максима, его позицию дублировал на скамейке легионер-Симович. Часовня и Бага)).

viktar

Сообщение viktar » 03 дек 2019, 17:04

лабус писал(а):
03 дек 2019, 14:50
viktar, мы ведь про конкретный матч с Жодино, правильно? Владислав не играл на профильной позиции левого защитника больше года, там где он практиковал в дубле на скамейке сидел Филипенко. Бага должен был предоставить игровое время парню на какой позиции, учитывая сезон Филиповича?
Ну, пра сезон, які ён не гуляў на левым фланзе - гэта перабор. Прынамсе ў моладзевай зборнай ён такі досвед атрымаў.
Дый у матчах за дубль не аднойчы пераходзіў на фланг ужо пад час гульні.
І як раз улічваючы сезон Філіпавіча, які адпахаў сезон без заменаў, замест яго б і можна было выкарыстаць Малькевіча.
У чым праблема? Яго профільная пазіцыя менавіта левы абаронца, як ты сам кажаш, які могуць быць пытанні?
лабус писал(а):
03 дек 2019, 14:50
То же касается и Максима, его позицию дублировал на скамейке легионер-Симович. Часовня и Бага)).
А вось трапна ты заўважыў!)) Легіянер, які на наступны дзень пакінуў наш клуб.
Дык навошта такі легіянер на лаўцы, калі на яго ўжо не разлічваюць? У якіх гульнях тады можна даць адчуць хоць бы нават проста атмасферу афіцыйнага матча?
Пытанне рытарычнае.
Вунь Verlor Bel таксама не разумее, але ў гэтым увесь Аляксей Анатольевіч. Падаецца, што яму галоўнае, каб надзейна. Таму і замены часта да апошняга адцягваюцца ці ўвогуле не ўсе праводзяцца. Таму і сезон па факту згулялі ў 13-14 чалавек. Таму каб не траўма і ў Жодзіна гуляў бы Рыас, а не Бясмертны, якога ўжо нават у нацыяналку выклікаюць.
Я не кажу, што гэта няправільна ці дрэнна, тым больш, што на мне ніякай адказнасці няма, у адрозненні ад Багі.
Але не заўсёды гэта зразумела. Прынамсі мне асабіста.

лабус

Сообщение лабус » 03 дек 2019, 18:08

viktar, Боян Настич -левый защитник, ну какая атмосфера официального матча? Рад буду ошибаться.

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 03 дек 2019, 23:05

Verlor Bel писал(а):
02 дек 2019, 18:38
Нейкі ўласнік не звальняе свайго супрацоўніка 25 гадоў, таму што не можа знайсці замену патрэбнай кваліфікацыі? Як прозвішча гэтага чалавека?
You got me well. Аргумент "кто, если не он" - это наше такое государственное, деформация как бы.
Хотя я тоже прямо сейчас не то чтобы категорично против Баги. Просто я не верю, что он резко изменит свою модель поведения и подход к команде. В таком возрасте это должен быть результат сильной встряски. Дай бог, чтобы ничего такого в его и нашей (клубной) жизни не случалось. Потеря чемпионства вряд ли будет таким стрессом для него.
Но и какого-то win-win варианта на смену я не вижу (впрочем, я ж диванный пиздюк, мне не сильно и должно быть видно). Альшевский? С т.з. футбола - спец грамотный, я даже не сомневаюсь. Построит ли раздевалку, пчелок-шмелок? Я вот хз. Стасы и Егорки могут и проглотить не поперхнувшись. Под перестройку команды с сильным омоложением через дублеров он бы идеально зашел. Но молодых бы и Бага построил.
В штабе у Баги персоны на смену я тоже не наблюдаю. Да, какой-то опыт самостоятельной работы был у Молоша. Но бля, хоть застрелите. Как главный тренер БАТЭ - фактура не та. Может, просто впечатление.
Со стороны кто? Была попытка - скушали. Варианты Жуковского даже не предлагайте. Михановический жаргон у того же Молоша можно на месте взять, зачем тянуть из Ислочи. Да и не пойдем он - и будет прав.
В общем, вопрос очень сложный. Перемены нужны. Но очень грамотные.

FANAPS

Сообщение FANAPS » 03 дек 2019, 23:47

SomeKindOfMonster

Есть Лисовский который тоже опыт самостоятельной работы имеет. И если Бага уйдёт хотел бы я его увидеть в роли главного. А Альшевского в основу тренером возможно и старшим. А дубль отдать Деду или Молошу. Пускай там доказывают свою профпригодность.

viktar

Сообщение viktar » 03 дек 2019, 23:51

лабус писал(а):
03 дек 2019, 18:08
viktar, Боян Настич -левый защитник, ну какая атмосфера официального матча? Рад буду ошибаться.
І што? Няхай той Насціч спачатку нешта пакажа.
Ён без практыкі на профільнай пазіцыі будзе больш, чым Малькевіч)

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 04 дек 2019, 10:17

SomeKindOfMonster писал(а):
03 дек 2019, 23:05
Verlor Bel писал(а):
02 дек 2019, 18:38
Нейкі ўласнік не звальняе свайго супрацоўніка 25 гадоў, таму што не можа знайсці замену патрэбнай кваліфікацыі? Як прозвішча гэтага чалавека?
You got me well. Аргумент "кто, если не он" - это наше такое государственное, деформация как бы.
А хто выкарыстоўвае гэты аргумент? Дакладна не я. Наадварот, я напісаў, што калі ёсць дасведчаны і круты спецыяліст - трэба браць. Ну вось калі, напрыклад, Леанід Слуцкі гатовы ў нас працаваць, дык я толькі за. А калі альтэрнатыва Баге - гэта Седнёў ці Кубараў, дык лепш хай Бага застаецца.

Random Point

Сообщение Random Point » 04 дек 2019, 12:35

Verlor Bel писал(а):
04 дек 2019, 10:17
Ну вось калі, напрыклад, Леанід Слуцкі гатовы ў нас працаваць, дык я толькі за. А калі альтэрнатыва Баге - гэта Седнёў ці Кубараў, дык лепш хай Бага застаецца.
А калі Альшэўскі ці Молаш?)

ship_by

Сообщение ship_by » 04 дек 2019, 13:40

https://m.by.tribuna.com/football/1058592035.html
Загорцев о Молоше. Изменилось ли что за пару лет?...

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 04 дек 2019, 13:45

Random Point писал(а):
04 дек 2019, 12:35
Verlor Bel писал(а):
04 дек 2019, 10:17
Ну вось калі, напрыклад, Леанід Слуцкі гатовы ў нас працаваць, дык я толькі за. А калі альтэрнатыва Баге - гэта Седнёў ці Кубараў, дык лепш хай Бага застаецца.
А калі Альшэўскі ці Молаш?)
Надышоў час упадаць у роспач.

ship_by

Сообщение ship_by » 04 дек 2019, 14:21

Все на поверхности: БАТЭ начинался с тандема молодой босс/опытный тренер, затем жил в режиме опытный босс/молодые тренеры. Переходить сейчас на молодой босс/молодой тренер - такой себе эксперимент...

kolex

Сообщение kolex » 04 дек 2019, 14:46

А што, у Альшэўскага зусім не верыце? Растлумачце, спадарства. Какб я ў роспач не ўпадаў)
Ці есць сапраўныя падставы меркваць, што ён не здольны кіраваць галоўнай камандай?

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 04 дек 2019, 15:14

Чаму не верым? Верым. І ў ВМГ верылі і ў Ермаковіча. Нават у Дулуба верылі. І нават калі Андрэй Капскі сам сябе назначыць галоўным трэнерам - будзем верыць.

А вось па другой частцы ў мяне ёсць пытанні. Увогуле, за нулявую гіпотэзу звычайна прымаюць адсутнасць сувязі паміж падзеямі. Таму пытанне павінна быць такое: ці ёсць сапраўдныя падставы меркаваць, што ён здольны кіраваць галоўнай камандай?

ship_by

Сообщение ship_by » 04 дек 2019, 16:03

kolex писал(а):
04 дек 2019, 14:46
А што, у Альшэўскага зусім не верыце? Растлумачце, спадарства. Какб я ў роспач не ўпадаў)
Ці есць сапраўныя падставы меркваць, што ён не здольны кіраваць галоўнай камандай?
Повторю мысль. КАА сам говорил, что вырос в менеджера только при присутствии Пунтуса. Сейчас ситуация повторяется и на месте молодого руководителя, спрятав до поры до времени свои амбиции, я бы в напарники взял опытного этакого тренера-дядьку, а не таких же начинающих. Эксперименты двух неопытных ИМХО уместны в первой/второй лиге, но не в команде наверняка обозначущей цель на 2020: золото и группа ЛЕ.
Но и тренер-дядька уже не с конспектами 20летней давности, не свадебных генералов золотого выпуска 1982 года поменявших десятки клубов, а другие кандидатуры

kolex

Сообщение kolex » 04 дек 2019, 16:46

Я так сама за тое, што лепей быць здаровым і багатым, чым бедным і хворым. Але не бачу з канапы такога супертрэнера. І не веру, што кіраўніцтва пойдзе на пошук за мяжу. Таму ўпэўнены, што будуць выбіраць са сваіх. Альшэўскі ў такім выпадку №1 (на маю думку).

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 04 дек 2019, 16:52

У меня, как у болельщика БАТЭ, по прошедшему сезону к Баге-тренеру вопров много. Однако, если разобраться, то Бага, по большому счету, стал первым тренером команды в отсутствие КАА. Вспомните, ведь у нас никогда не было опытного тренера у руля. Пунтус,Криушенко, Гончаренко,Ермакович - они же все фактически зелеными становились главными тренерами БАТЭ. Во многом благодаря КАА все они стали в той или иной мере узнаваемы. Давайте честно признаемся, ведь однозначно были ситуации, когда и КАА приходилось жестко разговаривать с футболистами. Во многом он этим помогал нашим начинающим тренерам. Бага в этом году остался без такой поддержки. Ему еще многому нужно учиться. Мне сложно, например, судить, что там сейчас происходит в клубе, но думаю если Алексей готов продолжать, то пусть остается. А вот Альшевский мне видится преемником Баги, но как то все же не сейчас, хотя бы через год.

Random Point

Сообщение Random Point » 04 дек 2019, 16:55

ship_by писал(а):
04 дек 2019, 16:03
КАА сам говорил, что вырос в менеджера только при присутствии Пунтуса. Сейчас ситуация повторяется и на месте молодого руководителя, спрятав до поры до времени свои амбиции, я бы в напарники взял опытного этакого тренера-дядьку, а не таких же начинающих.
А ведь Пунтусу в 1996 было всего 36. И кого он на тот момент тренировал, лучше не смотреть.

kolex

Сообщение kolex » 04 дек 2019, 17:08

Демьяныч писал(а):
04 дек 2019, 16:52
У меня, как у болельщика БАТЭ, по прошедшему сезону к Баге-тренеру вопров много. Однако, если разобраться, то Бага, по большому счету, стал первым тренером команды в отсутствие КАА. Вспомните, ведь у нас никогда не было опытного тренера у руля. Пунтус,Криушенко, Гончаренко,Ермакович - они же все фактически зелеными становились главными тренерами БАТЭ. Во многом благодаря КАА все они стали в той или иной мере узнаваемы. Давайте честно признаемся, ведь однозначно были ситуации, когда и КАА приходилось жестко разговаривать с футболистами. Во многом он этим помогал нашим начинающим тренерам. Бага в этом году остался без такой поддержки. Ему еще многому нужно учиться. Мне сложно, например, судить, что там сейчас происходит в клубе, но думаю если Алексей готов продолжать, то пусть остается. А вот Альшевский мне видится преемником Баги, но как то все же не сейчас, хотя бы через год.
Я б так сама разважаў, калі б бачыў, што Бага разумее памылкі, робіць высновы, шукае варыянты... але ж не.

viktar

Сообщение viktar » 04 дек 2019, 23:29

Для мяне крыху дзіўна бачыць, калі Альшэўскага называюць маладым трэнерам.
Ён трэніраваць пачаў у РГУОР у 2004-м.
З 2009-га кар'ера на самастойным узроўні, калі ўзначаліў дубль менскага Дынама (і таксама ўзяў золата, калі не памыляюся).
У яго катэгорыя Pro гадоў 5 ужо напэўна) А пад час працы ў АБФФ ён не толькі ўзначальваў юнацкія зборныя Беларусі, але і ў якасці тэхнічнага дырэктара займаўся падрыхтоўкай трэнерскіх кадраў на гэтых самых курсах на катэгорыю A, B і Pro. Разумееце? Ён рыхтаваў, а не яго)) Магу памыляцца, але ці не пры ім атрымліваў свае катэгорыі цяперашні трэнерскі штаб клуба..?
Калі паглядзець на досвед самастойнай працы, то хутчэй кожнага з папярэдніх галоўных трэнераў БАТЭ можна назваць маладымі, чым Кірыла Пятровіча ))

Я не ведаю ці застанецца Бага, альбо вырашаць прызначыць кагосьці іншага, таму больш нічога не буду казаць пра нечужога для мяне чалавека. Але дадам адзінае: такіх фанатычна адданых сваёй справе прафесіяналаў я сустракаў усяго пару разоў у сваім жыцці. Гэта не перабольшванне ці нейкі там пафас - гэта факт. Прынамсі асабіста для мяне, бо я бачу гэта стаўленне да таго, чым ён займаецца яшчэ з таго часу,калі ён быў капітанам у нашай камандзе барысаўскай ДЗЮСШ №2! )) І таму я рады, што ў такі важны і складаны для майго любімага клуба момант гэты чалавек з намі, а ўжо ў якой іпастасі - гэта другасна, гэта ўжо няхай вырашаюць кіраўнікі.

PADRE63

Сообщение PADRE63 » 05 дек 2019, 17:27

Багу надо отправить на стажировку к Гончаренко. Тот пусть ему расскажет как надо работать с игроками калибра Стасевича или Жавнерчика

ship_by

Сообщение ship_by » 07 дек 2019, 14:56

viktar писал(а):
04 дек 2019, 23:29
Для мяне крыху дзіўна бачыць, калі Альшэўскага называюць маладым трэнерам.
Ён трэніраваць пачаў у РГУОР у 2004-м.
З 2009-га кар'ера на самастойным узроўні, калі ўзначаліў дубль менскага Дынама (і таксама ўзяў золата, калі не памыляюся).
У яго катэгорыя Pro гадоў 5 ужо напэўна) А пад час працы ў АБФФ ён не толькі ўзначальваў юнацкія зборныя Беларусі, але і ў якасці тэхнічнага дырэктара займаўся падрыхтоўкай трэнерскіх кадраў на гэтых самых курсах на катэгорыю A, B і Pro. Разумееце? Ён рыхтаваў, а не яго)) Магу памыляцца, але ці не пры ім атрымліваў свае катэгорыі цяперашні трэнерскі штаб клуба..?
Калі паглядзець на досвед самастойнай працы, то хутчэй кожнага з папярэдніх галоўных трэнераў БАТЭ можна назваць маладымі, чым Кірыла Пятровіча ))

Я не ведаю ці застанецца Бага, альбо вырашаць прызначыць кагосьці іншага, таму больш нічога не буду казаць пра нечужога для мяне чалавека. Але дадам адзінае: такіх фанатычна адданых сваёй справе прафесіяналаў я сустракаў усяго пару разоў у сваім жыцці. Гэта не перабольшванне ці нейкі там пафас - гэта факт. Прынамсі асабіста для мяне, бо я бачу гэта стаўленне да таго, чым ён займаецца яшчэ з таго часу,калі ён быў капітанам у нашай камандзе барысаўскай ДЗЮСШ №2! )) І таму я рады, што ў такі важны і складаны для майго любімага клуба момант гэты чалавек з намі, а ўжо ў якой іпастасі - гэта другасна, гэта ўжо няхай вырашаюць кіраўнікі.
Если этот вариант устраивает работодателя больше чем нынешний - разве могут болельщики что-то возразить? Они не сосьос и "голосовать" могут только несколькими способами: свистом на трибунах, не доходить до этих трибун вовсе смотря дома с дивана, ну или вообще найти более близкий по духу другой клуб...

viktar

Сообщение viktar » 08 дек 2019, 01:10

ship_by,то бок ты толькі такія варыянты бачыш, у выпадку прызначэння Альшэўскага? Дыягназ ужо паставіў? Ну, ок.

А які сам варыянт абраў? Ці пакуль не вызначыўся?

ship_by

Сообщение ship_by » 08 дек 2019, 12:09

viktar писал(а):
08 дек 2019, 01:10
ship_by,то бок ты толькі такія варыянты бачыш, у выпадку прызначэння Альшэўскага? Дыягназ ужо паставіў? Ну, ок.

А які сам варыянт абраў? Ці пакуль не вызначыўся?
Абсолютно не правильно меня понял. Вам же внутри виднее все плюсы Альшевского ли, Молоша ли, прочих ли кандидатов... Поэтому и слова ваши весомее в плане информации, и саму информацию можно выдавать почаще.
Я лишь о том писал, что болельщики к выбору варианта доступа не имеют, а лишь принимают или не принимают вариант назначенный руководством клуба.

Ответить