Кубок Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
Грязный Гарри

Re: Кубок Беларуси

Сообщение Грязный Гарри » 14 мар 2019, 23:03

FANAPS писал(а):
14 мар 2019, 21:12
Нет слов .... А ведь мы уже мимо двух из трех трофеев.
Трох! Яшчэ ж і ЛЕ прасралі)

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 26 июн 2019, 10:32

Цікавая сёння будзе гульня. Я так разумею, убачым тых, у каго менш практыкі.
Вось і паглядзім на што здольныя таленавітыя Віллюмсаны і шпаркія Мукамы. І на Ёнасана паглядзім - вельмі цікава, што здарылася с футбалістам, якога прызнавалі лепшым у траўні, што ён сядзіць на лаўцы.

disorder

Сообщение disorder » 26 июн 2019, 13:57

Что-то невероятное им будет сложно показать, так как если поставить всех не игравших плюс дубль, получится не сыгранная солянка.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 26 июн 2019, 14:38

Ну а калі яшчэ паказваць, як не ў такіх гульнях? Складана, не складана, а няхай намагаюцца.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 26 июн 2019, 23:07

Мукам малайчына. 3 галявых + першы гол пасля яго ўдару. І Натхо мне спадабаўся.

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 27 июн 2019, 05:12

Мне Мукам нравится. У него хорошее видение поля, он отдает очень удобные передачи. Даже по проигранной товарищеской игре с Елгавой, фактически весь креатив шел от этого футболиста. Баге конечно виднее, кого ставить в состав. Но, возможно, если этому пареньку найдется место в составе, пусть даже и с замены, вполне может быть, что в атаке мы будем выглядеть более интересно.

disorder

Сообщение disorder » 02 авг 2019, 11:58

Судя по этой новости: https://fcbate.by/ru/infocenter/club-news/id11164 в завтрашнем матче будет минимум человек из дубля

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 09 мар 2020, 12:41

Нарэшце пачынаем! А то надакучылі ўжо гэтыя Ювентусы і Ліверпулі.

Хацеў напісаць пра наш склад і трансферы, але Капскі кажа, што пошук яшчэ ідзе, таму пакуль пачакаю.
Што да сённяшняга матча - я увогуле не ведаю чаго і чакаць. Спадзяюся за нас згуляе адсутнасць навічкоў, як гэта не парадаксальна. Пакуль талкачоўцы будуць сувязі шукаць мы будзем вырашаць гульню)
Хутчэй бы ўжо пачатак.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 09 мар 2020, 22:08

З перамогай!
Асобна хачу павіншаваць Кірыла Альшэўскага. Вельмі важная перамога, якая, я спадзяюся, дадасць ўпэўненасці і сіл у яго цяжкай працы. А працы гэтай, як мы пабачылі сёння, яшчэ дахалеры.

kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 09 мар 2020, 22:41

Ну что, всех со стартом футбольного сезона и с Победой!

Демьяныч

Сообщение Демьяныч » 09 мар 2020, 22:43

В общем то расчитывать на какую то суперигру сегодня особо не приходилось. БАТЭ всегда тяжело входил в сезон. По игре пока видно, что не хватает сыгранности, много индивидуальных ошибок. Игрового тонуса не хвататет. Во многом из-за этого очень много ошибок допускалось и в обороне и в атаке. Видно что физически пока еще не очень готовы.Динамо в этом компоненте как то выглядело предпочтительней, хотя как говорят, что Гуренко на сборах над физухой активно работал, то это и не удивительно. Морально-волевые качества на высоте у наших игроков, ну и хорошо, что в тяжелейшем матче снова результат сделали наши лидеры. А, ну и поле конечно из-за дождя очень тяжелым было. Это тоже сказалось.

viktar

Сообщение viktar » 10 мар 2020, 01:22

Ну што, гэта была першая магчымасць ацаніць тую гульню, у якую імкнецца гуляць Кірыл Пятровіч. Магчымасць не лепшая, бо відавочна і кандыцыі яшчэ далёкія ад аптымальных, і поле нават з трыбун выглядала ўжо занадта "цяжкім", але тым не менш.
І з аднаго боку, тое, што атрымалася ўбачыць, парадавала, няхай пакуль ніякай фіерыі на полі мы не назіраем. Бо за вялікай колькасцю памылак вымалёўваецца вельмі прывабная карцінка. Я не профі, але мне падаецца, што тут больш адрозненняў, чым падабенства з тым, як гуляў БАТЭ апошнія гады.
З іншага боку, бачна, што планка задраная вельмі высока. Дай Бог, каб спакуса спрасціць гульню не перамагла веру ў тое, што яны (трэнеры і гульцы) разам робяць.
І таму нават такія, хоць і не занадта ўпэўненныя, але перамогі - яны зараз вельмі патрэбныя. Каб не збочыць з таго шляху, які абралі. Тут я пагаджуся з табой, Verlor Bel, на 100%.

лабус

Сообщение лабус » 10 мар 2020, 10:32

Стасевич подает Скавыш забивает, Бессмертный на скамейке, Мякиш и Малькевич вне заявки, Березкин на 18 минут, c заменами тянул. Физрук!

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 10 мар 2020, 10:42

лабус писал(а):
10 мар 2020, 10:32
Стасевич подает Скавыш забивает, Бессмертный на скамейке, Мякиш и Малькевич вне заявки, Березкин на 18 минут, c заменами тянул. Физрук!
+ баязлівая тактыка на ўтрыманне ліку!
Ухадзі!!)

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 10 мар 2020, 16:53

viktar писал(а):
10 мар 2020, 01:22
Ну што, гэта была першая магчымасць ацаніць тую гульню, у якую імкнецца гуляць Кірыл Пятровіч.
А что скрывали то с Гомелем?

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 10 мар 2020, 17:43

А что такого нового было замечено вчера в игре по сравнению с прошлым сезоном? Если кратко - ТОП3 новшества? Состав примерно тот же, лидеры потянули, старт сезона. Не смог особой разницы заметить, короче. Вероятно, для широкой массы это станет (если) ясно попозже. Но при любом раскладе - это победа над принципиальном соперником, победа в гостях. Так что все тип-топ.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 10 мар 2020, 22:07

SomeKindOfMonster, спецыялістаў тут няма, матч толькі адзін - ты маеш рацыю, трэба пачакаць.
Я для сябе, з канапы, адзначыў некалькі момантаў.
1. Пазіцыі крайніх абаронцаў. Яны ўчора гулялі зусім высока. Паглядзіце момант з першым голам - забіваў Скавыш, а за ім ужо гатовы быў завяршаць Філіпавіч, момант у другім тайме, калі пасля ўдару Віллі дабіваў той жа Філіпавіч. Ну і Насціч аналагічна.
Гэтым, дарэчы, яны мне нагадалі гульню Ліверпуля. Там Робертсан і Алекс-Арнальд забягаюць наперад, а Салах і Манэ (Стасевіч і Няхайчык у нашым выпадку) апускаюцца ніжэй.
2. Падключэнні паўабаронцаў, якія ўрываюцца паміж цэнтрбэкамі ці паміж цэнтральным і крайнім абаронцам. Той жа момант з Віллі, аналагічна Бага забягаў, Няхайчык праз цэнтр (па-за гульнёй было). Можаце смяяцца, але я такое таксама бачыў у Ліверпуля - там Хэндарсан і Вэйналдум вельмі небяспечна падключаюцца ў такім стылі.
3. Стала значна менш закідаў і падач з флангаў.

Дарэчы можа быць такое, што я ўсё гэта прыдумаў ці гэтыя моманты цалкам сітуатыўныя, бо супернік не даваў па-іншаму гуляць. Паглядзім.

komiks

Сообщение komiks » 10 мар 2020, 22:19

Verlor Bel писал(а):
10 мар 2020, 22:07
SomeKindOfMonster, спецыялістаў тут няма, матч толькі адзін - ты маеш рацыю, трэба пачакаць.
Я для сябе, з канапы, адзначыў некалькі момантаў.
1. Пазіцыі крайніх абаронцаў. Яны ўчора гулялі зусім высока. Паглядзіце момант з першым голам - забіваў Скавыш, а за ім ужо гатовы быў завяршаць Філіпавіч, момант у другім тайме, калі пасля ўдару Віллі дабіваў той жа Філіпавіч. Ну і Насціч аналагічна.
Гэтым, дарэчы, яны мне нагадалі гульню Ліверпуля. Там Робертсан і Алекс-Арнальд забягаюць наперад, а Салах і Манэ (Стасевіч і Няхайчык у нашым выпадку) апускаюцца ніжэй.
2. Падключэнні паўабаронцаў, якія ўрываюцца паміж цэнтрбэкамі ці паміж цэнтральным і крайнім абаронцам. Той жа момант з Віллі, аналагічна Бага забягаў, Няхайчык праз цэнтр (па-за гульнёй было). Можаце смяяцца, але я такое таксама бачыў у Ліверпуля - там Хэндарсан і Вэйналдум вельмі небяспечна падключаюцца ў такім стылі.
3. Стала значна менш закідаў і падач з флангаў.

Дарэчы можа быць такое, што я ўсё гэта прыдумаў ці гэтыя моманты цалкам сітуатыўныя, бо супернік не даваў па-іншаму гуляць. Паглядзім.
Да, тоже бросилось в глаза, как футболисты по ходу матча менялись позициями. Тот же момент с Филиповичем тоже отметил для себя. Вилли то справа, то в центре, то слева. Стасевич теми же путями. А был момент, когда и вовсе защитника крайнего играл, а Филиппович занял его позицию выше. А как Бага-опорник в штрафную врывался? Интересно наблюдать. Думаю, дальше будет только интереснее.
Перепечатка текста и фотографий на других ресурсах запрещена без разрешения пользователя.

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 11 мар 2020, 12:13

Verlor Bel, это получается игру как у Ливерпуля строил Гуренко, а сыграл так наш БАТЭ? ;) Изящно. Вероятно, стоит присмотреться к действиям игроков, раз там что-то поменялось. Правда, для большинства в итоге все решают моменты и голы. В любом случае, для первого матча сезона мы сыграли отлично. Ибо с победы мы стартовали в далеком 2017 крайний раз.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 11 мар 2020, 15:50

SomeKindOfMonster писал(а):
11 мар 2020, 12:13
Verlor Bel, это получается игру как у Ливерпуля строил Гуренко, а сыграл так наш БАТЭ? ;) Изящно. Вероятно, стоит присмотреться к действиям игроков, раз там что-то поменялось. Правда, для большинства в итоге все решают моменты и голы. В любом случае, для первого матча сезона мы сыграли отлично. Ибо с победы мы стартовали в далеком 2017 крайний раз.
Ну я не ведаю як атрымліваецца на самай справе, бо з мяне такі спецыяліст, што я магу не толькі памыляцца, а і проста херню напісаць) Дарэчы не ведаю, як Гурэнка збіраецца ставіць гульню як у Лівера, таму што Лівер з 3 цэнтрбэкамі не гуляе. 4-3-3 у іх асноўная схема.

Хачу яшчэ дадаць да свайго папярэдняга шэдэўральнага поста гэты скрыншот:
Изображение
Гэта момант перад першым голам. Звярніце ўвагу на тое, дзе знаходзяцца нашы крайнія абаронцы: Насціч (чырвоная стрэлка) і Філіпавіч (жоўтая стрэлка). Калі паглядзець гэты момант на відэа, можна ўбачыць, што яны не заўсёды там былі, а прыйшлі з флангаў і прынамсі Насціч прывёў за сабой абаронцаў фк. У выніку, футбалісты суперніка знаходзяцца ў вузкай паласе перад сваёй штрафной, а перад Стасевічам велізарная адкрытая зона, куды неадкладна накіроўвае мяч Віллі.
І калі Няхайчык забіваў 2 гол звярніце ўвагу на дзеянні Філіпавіча, якія прымусілі Рыаса кінуць пазіцыю ў сценцы.

Я пра тое, што майстэрства Ігара, Макса і Паўла ніхто не адмаўляе, але трэба адзначыць і камандную работу, якая ставіцца на трэніроўках пад кіраўніцтвам трэнера і ніяк інакш.

kolex

Сообщение kolex » 11 мар 2020, 21:06

Херасе... :shock:

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 14 мар 2020, 00:35

Verlor Bel писал(а):
11 мар 2020, 15:50
Звярніце ўвагу на тое, дзе знаходзяцца нашы крайнія абаронцы: Насціч (чырвоная стрэлка) і Філіпавіч (жоўтая стрэлка).
Усе гэта весела, а вы зауважылi, дзе знаходзяцца цэнтральныя абаронцы?
Наш галоуны - Бьелса?

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 14 мар 2020, 10:46

Бегущий человек писал(а):
14 мар 2020, 00:35
Усе гэта весела, а вы зауважылi, дзе знаходзяцца цэнтральныя абаронцы?
Наш галоуны - Бьелса?
Калі так, нас чакае вельмі цікавы сезон)

P.S.
Калі адкінуць усе гэтыя спробы пагуляцца ў футбольных экспертаў, трэба шчыра прызнаць, што першы матч атрымаўся не вельмі добрым у нашым выкананні. Шмат памылак, мала момантаў. Чакаю сёння не менш цяжкай гульні. Спадзяюся на рэалізацыю і майстэрства нашых лідэраў.

kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 14 мар 2020, 17:08

Фсе на Остров!

Капитан Клумба

Сообщение Капитан Клумба » 14 мар 2020, 19:24

Отменный первый тайм! Классный футбол.

Ответить