Трансферы

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
disorder

Re: Трансферы

Сообщение disorder » 18 фев 2019, 23:48

Zhenik писал(а):
18 фев 2019, 23:37
Туоминен, Скавыш, Дубаич, Милич, Мухамедов. Ну и куда нам ещё Сарока?
Уже опровергли

Zhenik

Сообщение Zhenik » 19 фев 2019, 00:00

Где опровергли?

disorder

Сообщение disorder » 19 фев 2019, 00:02

Zhenik писал(а):
19 фев 2019, 00:00
Где опровергли?
https://www.pressball.by/news/football/319364

Zhenik

Сообщение Zhenik » 19 фев 2019, 00:04

Да, уже сам увидел. Просто сначала по привычке полез на оф сайт, думал, что там опровержение)

FANAPS

Сообщение FANAPS » 19 фев 2019, 05:14

Боюсь я уже что-то писать на форуме. Но зачем нам мертвый Сорока? У нас сильнейшая линия атаки в Беларуси. Где трое голодных форвардов до побед. Ему к Миле и К за столик надо, скоро же 2 марта. Глядишь и трофей возьмут =)))

Грязный Гарри

Сообщение Грязный Гарри » 19 фев 2019, 08:40

Сарока - сення лепшы форвард Беларусі адназначна. Прынамсі, такім быў да пераезду ў Бельгію. І тое, што ў свой час яго праваронілі - вялікі чыйсьці ляпсус у нашым клубе, хто займаўся перамовамі з ім.

exemok

Сообщение exemok » 19 фев 2019, 13:57

FANAPS писал(а):
19 фев 2019, 05:14
Боюсь я уже что-то писать на форуме. Но зачем нам мертвый Сорока? У нас сильнейшая линия атаки в Беларуси. Где трое голодных форвардов до побед. Ему к Миле и К за столик надо, скоро же 2 марта. Глядишь и трофей возьмут =)))
Думаю что сильнейшая линия атаки все таки в Бресте.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 19 фев 2019, 15:31

А я вось не пагаджуся.
Нават калі ўзяць статыстыку, дык мы ўбачым, што Стасевіч+Скавыш+Дубаіч+Драгун летась набралі 60 ачкоў, а Савіцкі+Лаптеў+Фамее+Нехайчык - 59 ачкоў. І гэта яшчэ Дубаіч шмат не гуляў з-за траўмы.
А калі вы скажаце, што я запамятаваў пра пса, дык не, не запамятаваў. З псінай у складзе Брэст меў 28 забітых і 20 прапушчаных у 16 гульнях, а без яго 24-10 у 14 гульнях. Як мы бачым, адсутнасць каніс вульгарыс амаль ніяк не паўплывала на рэзультатыўнасць Брэста, а вось на рэзультатыўнасць іх супернікаў паўплывала вельмі моцна.
Такія справы.

Ну і каб два разы не ўставаць, exemok, каб зайсці на сайт трэба на "ВХОД" націснуць двойчы - першы раз проста перагружаецца старонка, а ўжо на другі - заходзіць. Гэта і на смартфоне і на камп'ютары так.

exemok

Сообщение exemok » 19 фев 2019, 16:20

Verlor Bel писал(а):
19 фев 2019, 15:31
Ну і каб два разы не ўставаць, exemok, каб зайсці на сайт трэба на "ВХОД" націснуць двойчы - першы раз проста перагружаецца старонка, а ўжо на другі - заходзіць. Гэта і на смартфоне і на камп'ютары так.
Кажучы шчыра - не разумею у чым можа быць проблема. Паспрабуй пачысцiць кукi, а больш iдэй не бачу. Форум стандартны, у большасцi працуе.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 19 фев 2019, 16:53

Не, я не пра форум. Гэта калі на сайт заходзіш.

exemok

Сообщение exemok » 19 фев 2019, 17:32

Verlor Bel писал(а):
19 фев 2019, 16:53
Зноу кукi. Па iм стаiць праверка - паказваць сплеш скрын цi сайт.

AZ1991

Сообщение AZ1991 » 19 фев 2019, 19:54

exemok писал(а):
19 фев 2019, 17:32
Verlor Bel писал(а):
19 фев 2019, 16:53
Зноу кукi. Па iм стаiць праверка - паказваць сплеш скрын цi сайт.
Тогда мне тоже на всех устройствах нужно че-нить почистить

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 22 фев 2019, 19:47

Ну што, я выдаліў усе кукі на ўсіх дэвайсах і нават гісторыю праглядаў і яшчэ штосьці ўжо запамятаваў што, але не дапамагло.
Ну і халера з ім, зараз па тэме. Часу засталося ўжо зусім мала, а абаронцы(аў) усё няма.
Больш таго, яшчэ і Глеб нешта такое кажа, што не зразумела ці будзе ён увогуле за нас гуляць, ці толькі за зборную, а ў нас форму падтрымліваць.
На дадзены момант абаронцаў у нас 5, а за крэатыў адказваюць Бярозкін і ВТВ.
Пасля Арсенала крытыкаваць склад нязручна, але ж Луч не Арсенал, яны стануць удзесяцёх і рабі што хочаш.

viktar

Сообщение viktar » 22 фев 2019, 23:43

Verlor Bel писал(а):
22 фев 2019, 19:47
На дадзены момант абаронцаў у нас 5, а за крэатыў адказваюць Бярозкін і ВТВ.
Блін, некалькі хвілін спатрэбілася, каб зразумець, пра каго ты )))
Ну Віллі ж, ну!)

А проста зараз, як па мне, за крэатыў адказваюць Стасевіч з Мілічам :)
Хвалю серба і не баюся перахваліць!) І клуб хвалю!

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 23 фев 2019, 11:10

Ай ну, Віллі - гэта ж качанё такое
Изображение

А ў нас - Віллюм! Тор!! Віллюмсан!!!
Я з нецярпеннем чакаю калі мы будзем крычаць гэта ўсёй арэнай.

Грязный Гарри

Сообщение Грязный Гарри » 23 фев 2019, 17:23

Verlor Bel писал(а):
23 фев 2019, 11:10
А ў нас - Віллюм! Тор!! Віллюмсан!!!
Я з нецярпеннем чакаю калі мы будзем крычаць гэта ўсёй арэнай.
Спадзяюся, што падпісваюы яго, Радзівонаў і Бага не абмежаваліся праглядам роліка ў юцюбе, рэкамендацыямі агента і ўражаннямі ад гучнасці яго прозвішча. Па той нарэзцы ў юцюбе ён падабаецца. Але гэта не паказчык. Напрыклад, з Філам Івановым ці якім Карніцкім можна куды больш уражваючы відос забабахаць. Удачы яму. Але яго ўзровень пакуль вялікая загадка.

Zhenik

Сообщение Zhenik » 25 фев 2019, 12:49

Я так понимаю, другим европейским футболистам-сборникам в Англию уже ехать смысла нет. Потом будет суперкубок, потом две игры на кубок. И остается две недели до начала чемпионата. Это единственное окно для третьего сбора, где можно кого-то просмотреть. Вопрос в том, не поздновато ли? Пока же все идет к тому, что в сезон мы вступим с пятью защитниками, из которых ни одного номинального ЛЗ и новичок Бессмертный. Тревожно за нашу оборону как никогда.

ship_by

Сообщение ship_by » 25 фев 2019, 13:52

Что за хорват сорвался на медкомиссии?

disorder

Сообщение disorder » 25 фев 2019, 14:08

ship_by писал(а):
25 фев 2019, 13:52
Что за хорват сорвался на медкомиссии?
Кто ж теперь скажет...

viktar

Сообщение viktar » 25 фев 2019, 14:25

Zhenik писал(а):
25 фев 2019, 12:49
Пока же все идет к тому, что в сезон мы вступим с пятью защитниками, из которых ни одного номинального ЛЗ
А Філіпавіч хто? Не левы абаронца?
Плюс да гэтых пяці гульцоў можна смела дадаваць Сімавіча і Яблонскага.
Абаронцы трэба, так, але мяне сітуацыя з імі хвалюе толькі ў тым плане, што акрамя чэмпа нам яшчэ ў ЕК ж гуляць.

disorder

Сообщение disorder » 25 фев 2019, 14:31

Симовича в обороне еще толком видеть не приходилось, но от игры Яблонского в центре всегда, скажем так, нелегко на душе)

Zhenik

Сообщение Zhenik » 25 фев 2019, 15:58

viktar писал(а):
25 фев 2019, 14:25
Zhenik писал(а):
Пока же все идет к тому, что в сезон мы вступим с пятью защитниками, из которых ни одного номинального ЛЗ
Абаронцы трэба, так, але мяне сітуацыя з імі хвалюе толькі ў тым плане, што акрамя чэмпа нам яшчэ ў ЕК ж гуляць.
Филиппович больше универсал, насколько я понимаю, к тому же правоногий. Слева играет скорее потому, что больше некому. Не было бы Риоса, играл бы справа. В нашей ситуации идеально было бы иметь условного Печенина, Риоса и универсального Филипповича, тогда и Бессмертный был бы не особо нужен. Просто сейчас ситуация такая, что если, не дай Бог, Александар выпадет, играть слева будет попросту некому.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 25 фев 2019, 16:55

viktar писал(а):
Zhenik писал(а):
Сапраўды, Філіпавіч да нас прыходзіў менавіта як левы абаронца і нават па трансфермаркту гэта яго асноўная пазіцыя. А вось справа ён гуляў таму што больш было няма каму.

viktar, мне здаецца ты неяк занадта пазітыўна разважаеш. Да ЕК яшчэ палова сезона і калі на хвіліначку сабе ўявіць, што ў нас выпала 2 абаронцы, прытым хоць якія, падкрэсліваю гэта, хоць якія 2 абаронцы, дык сітуацыя будзе ўжо нагадваць нейкую дупу. А ўявіць сабе такое вельмі лёгка - БАТЭ гэтак і гуляў у апошніх сезонах і нічога неверагоднага тут няма. Ну вось, напрыклад, як вам такая абарончая лінія: Рыас-Яблонскі-Сімавіч-Філіпавіч, ці Бяссмертны-Волкаў-Філіпенка-???. І тры пытальніка замест Філіпавіча гэта не памылка.

Я далучаюся да Zhenikа у тым сэнсе што "Тревожно за нашу оборону как никогда". І не толькі за абарону дарэчы. Летась у нас была тройка Іваніч-Глеб-Бярозкін, а сёлета толькі Бярозкін і Віллюм. Мне падабаецца Ісландыя і асабіста Віллюм, але колькі часу яму спатрэбіцца каб гуляць у аснове невядома. Іванічу спатрэбіўся сезон.

Ну і вельмі важна дадаць, што тут такі рэдкі выпадак, калі нашы хваляванні гэта не зусім дылетанцкія думкі, калі ўжо адзін з лідараў каманды адкрыта кажа пра тэрміновую неабходнасць узмацнення. А з таго часу толькі Тор з'явіўся.

viktar

Сообщение viktar » 25 фев 2019, 17:48

Zhenik писал(а):
25 фев 2019, 15:58
viktar писал(а):
Zhenik писал(а):
Филиппович больше универсал, насколько я понимаю, к тому же правоногий. Слева играет скорее потому, что больше некому. Не было бы Риоса, играл бы справа. В нашей ситуации идеально было бы иметь условного Печенина, Риоса и универсального Филипповича, тогда и Бессмертный был бы не особо нужен. Просто сейчас ситуация такая, что если, не дай Бог, Александар выпадет, играть слева будет попросту некому.
Ну, на Філіпавічу Verlor Bel ужо напісаў. Ты крыху пераблытаў, Zhenik. Можа таму, што ў першай гульні (СК з Брэстам) ён там выйшаў.
Што наконт Пячэніна, дык я зусім не ўпэўнены, што ён лепш таго ж Бясмертнага. Час пакажа. Хоць я, канешне, не буду спрачацца, што яшчэ адзін гулец быў бы дарэчы. А-ля Філіпавіч у ідэале (я пра гэта ўжо пісаў), але такія кадры на дарозе не валяюцца, штучны тавар ))
Verlor Bel писал(а):
25 фев 2019, 16:55
viktar писал(а):
Zhenik писал(а):
Сапраўды, Філіпавіч да нас прыходзіў менавіта як левы абаронца і нават па трансфермаркту гэта яго асноўная пазіцыя. А вось справа ён гуляў таму што больш было няма каму.

viktar, мне здаецца ты неяк занадта пазітыўна разважаеш. Да ЕК яшчэ палова сезона і калі на хвіліначку сабе ўявіць, што ў нас выпала 2 абаронцы, прытым хоць якія, падкрэсліваю гэта, хоць якія 2 абаронцы, дык сітуацыя будзе ўжо нагадваць нейкую дупу. А ўявіць сабе такое вельмі лёгка - БАТЭ гэтак і гуляў у апошніх сезонах і нічога неверагоднага тут няма. Ну вось, напрыклад, як вам такая абарончая лінія: Рыас-Яблонскі-Сімавіч-Філіпавіч, ці Бяссмертны-Волкаў-Філіпенка-???. І тры пытальніка замест Філіпавіча гэта не памылка.

Я далучаюся да Zhenikа у тым сэнсе што "Тревожно за нашу оборону как никогда". І не толькі за абарону дарэчы. Летась у нас была тройка Іваніч-Глеб-Бярозкін, а сёлета толькі Бярозкін і Віллюм. Мне падабаецца Ісландыя і асабіста Віллюм, але колькі часу яму спатрэбіцца каб гуляць у аснове невядома. Іванічу спатрэбіўся сезон.

Ну і вельмі важна дадаць, што тут такі рэдкі выпадак, калі нашы хваляванні гэта не зусім дылетанцкія думкі, калі ўжо адзін з лідараў каманды адкрыта кажа пра тэрміновую неабходнасць узмацнення. А з таго часу толькі Тор з'явіўся.
Дык а што, плакаць зараз ці што?) Я лічу, што сітуацыя ў нас нармальная. Канешне, вельмі хочацца, каб было лепш, і ў першую чаргу таму, што праз колькі месяцаў ізноў гуляць на 3-4 франты (пра зборныя не забываемся). Але вось проста не час яшчэ рваць валасы на дупе)) Так, крыху хвалюемся, але валасы пакуль не кранаем... ))
Ну вось, напрыклад, як вам такая абарончая лінія: Рыас-Яблонскі-Сімавіч-Філіпавіч, ці Бяссмертны-Волкаў-Філіпенка-???. І тры пытальніка замест Філіпавіча гэта не памылка.
Першы варыянт - абсалютна нармальна для матчаў ЧРБ. Можа нават для старта ў ЕК :) Другі, я думаю, "???" -> Яблонскі. Проста таму, што ў Кубке ён там і выйшаў )
Летась у нас была тройка Іваніч-Глеб-Бярозкін, а сёлета толькі Бярозкін і Віллюм. Мне падабаецца Ісландыя і асабіста Віллюм, але колькі часу яму спатрэбіцца каб гуляць у аснове невядома. Іванічу спатрэбіўся сезон.
А ты Глеба ўжо паспеў пахаваць за 2 матчы супраць Арсенала?)) Я б не спяшаўся) Дый памятаваў бы пра Міліча, напрыклад. Канешне, можа і зарана рабіць сур'ёзныя высновы, але як па мне - гатовы гулец асновы.

Падагульнім. Усё далёка не ідэяльна, але рукі прэч ад валасоў! :D

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 25 фев 2019, 21:09

Ну дык пра гэта і размова. Я маю на ўвазе, што пра хваляванне, а не пра валасы)
Асабіста для мяне праблема ў тым, што няма запасу. Возьмем напрыклад мінулы сезон, яго пачатак, калі дакладней. На выпадак траўм ці дыскваліфікацый былі замены: Рыас-Філіпавіч, Філіпавіч-Валадзько. У цэнтры былі Волкаў, Мілун і Васілевіч. На зусім ўжо крайні выпадак - Сімавіч, Яблонскі, нават Шкурдзюк і Малькевіч.
Зараз усё не так. На сённяшні дзень траўма Філіпавіча - адразу срака, траўма Філіпенка/Волкава - адразу Яблонскі ў абароне. Зараз мы праходзім шлях ад баявога складу да вырывання валасоў імгненна, абыходзячы прамежкавыя стадыі. Ццц, канешне.
Я спадзяюся, у клубе праца ідзе так, што ніхто не спіць, бо часу няма. І тут ужо запыты ў мяне не такія, каб 2-3 футбалісты на розныя пазіцыі з еўрапейскіх зборных, а каб хоць адзін левы абаронца - ўжо адразу неяк спакайней.

Ответить