Чемпионат Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.
SomeKindOfMonster

Re: Чемпионат Беларуси

Сообщение SomeKindOfMonster » 08 дек 2019, 13:15

Я вот быстро прокрутил варианты тех тренеров, при назначении которых болельщик может "найти более близкий по духу клуб", и что-то подвис. Это кого надо, Путина, поставить? ))

viktar

Сообщение viktar » 08 дек 2019, 13:56

ship_by писал(а):
08 дек 2019, 12:09
viktar писал(а):
08 дек 2019, 01:10
ship_by,то бок ты толькі такія варыянты бачыш, у выпадку прызначэння Альшэўскага? Дыягназ ужо паставіў? Ну, ок.

А які сам варыянт абраў? Ці пакуль не вызначыўся?
Абсолютно не правильно меня понял. Вам же внутри виднее все плюсы Альшевского ли, Молоша ли, прочих ли кандидатов... Поэтому и слова ваши весомее в плане информации, и саму информацию можно выдавать почаще.
Я лишь о том писал, что болельщики к выбору варианта доступа не имеют, а лишь принимают или не принимают вариант назначенный руководством клуба.
Калі так, прабач, сапраўды не зразумеў цябе.
Але як было зразумець, калі ты прапанаваў толькі такія варыянты, калі заўзятары не прымаюць рашэнне кіраўніцтва?)

Я адзінае адзначу, што "вам же внутри виднее" - гэта не пра мяне. Я такі ж просты заўзятар, як і кожны з нас. Ну можа літаральна на пару % больш інфармаваны )

Random Point

Сообщение Random Point » 09 дек 2019, 09:28

Тут скорее всего возникает настороженность по причине уж слишком "семейной" атмосферы, которая может создаться в клубе с приходом Альшевского на должность главного тренера. Сможет ли председатель правления объективно и вовремя оценивать его действия? Не попадет ли под авторитет главного тренера, и тот фактически получит многие полномочия вне тренерской области? Вопросы...

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 09 дек 2019, 09:36

Я так разумею справа ідзе да прызначэння Кірыла Альшэўскага.
Што хачу напісаць з гэтай нагоды.
Наступны год будзе не менш, а можа нават і больш складаны. Трэба вяртаць сабе першае месца ў чэмпіянаце. Трэба выходзіць у групу ЛЕ, бо калі я не памыляюся хутка змяняецца фармат еўракубкаў і там пачнуцца траблы.
Я не хачу спрачацца з тым, што звальняюць Багу - для гэтага ёсць падставы. Тым не менш, пры ўсіх яго недахопах і фэйлах, Бага працаваў разам з Ганчарэнкам і Ермаковічам, прайшоў праз ЛЧ і ЛЕ, выводзіў каманду з групы і браў першае месца. На маю думку, хоць з Багай, хоць з Дулубам, хоць са Слуцкім, вырашэнне задач на наступны сезон - справа вельмі складаная, а з трэнерам, у якога досвед у вышэйшай лізе складае 2 гульні 10 гадоў назад без падрыхтоўкі к сезону - складаная ўдвая.
І я згодны з Random Point, ў тым сэнсе, што яшчэ адзін сваяк - гэта праблема, а на такой важнай пасадзе - вялікая праблема.

Гэта вельмі рызыкоўнае рашэнне. Спадзяюся яно будзе прымацца ўзважана і абгрунтавана, а не на эмоцыях, па прынцыпе найменшага супраціўлення.

viktar

Сообщение viktar » 09 дек 2019, 11:41

Random Point писал(а):
09 дек 2019, 09:28
Тут скорее всего возникает настороженность по причине уж слишком "семейной" атмосферы, которая может создаться в клубе с приходом Альшевского на должность главного тренера. Сможет ли председатель правления объективно и вовремя оценивать его действия? Не попадет ли под авторитет главного тренера, и тот фактически получит многие полномочия вне тренерской области? Вопросы...
А чаму гэта цябе так пужае? Я дык наадварот хацеў бы, каб галоўны трэнер БАТЭ (хто б ім не з'яўляўся) не быў засяроджаны толькі на вузка-трэнерскай працы. Асабліва ўлічваючы пакуль не такі багаты досвед ў клубе КАА-малодшага. Замяжой у футбольных краінах гэтая парадыгма даўна зрушыла з пазіцыі head coach да manager. І самы добры і зразумелы прыклад для нас - гэта Ганчарэнка. Яму заўсёды і да ўсяго была справа, успомніце, што пра яго казаў КАА. І ў гэтым было яго вялікае адрозненне ад абсалютнай большасць айчынных спецылістаў, якія з вялікім задавальненнем адхрысцяцца ад усяго, што хоць мінімальна выходзіць за межы іх прамых абавязкаў. Бо чым менш абавязкаў, тым менш адказнасць.
І ў сітуацыі, калі мы патэнцыйна кажам пра Альшэўскага, то не скарыстацца ў той ці іншай ступені яго сур'ёзным досведам на пазіцыях спартыўнага дырэктара БАТЭ і тэхнічнага дырэктара АБФФ - гэта проста злачынства!)

Ну, прынамсі я гэта бачу так. Магу і памыляцца, канешне, і, магчыма, ў кіраўніцтва процілеглы погляд на гэтае пытанне)

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 09 дек 2019, 11:56

Что ж. Пожелаем Кириллу Петровичу успехов. Задача ложится на его плечи тяжелая. Ну, а кому сейчас легко.

Random Point

Сообщение Random Point » 09 дек 2019, 14:38

viktar писал(а):
09 дек 2019, 11:41
А чаму гэта цябе так пужае? Я дык наадварот хацеў бы, каб галоўны трэнер БАТЭ (хто б ім не з'яўляўся) не быў засяроджаны толькі на вузка-трэнерскай працы. Асабліва ўлічваючы пакуль не такі багаты досвед ў клубе КАА-малодшага.
Я за "систему сдержек и противовесов". Это в идеальном мире всё хорошо и гладко. Вот как человек, который на пару % больше информированный, можешь сказать, что Андрей Анатольевич сможет зарубиться с Кириллом Петровичем так, как КАА с ВМГ в поисках лучшего решения?

Belissa

Сообщение Belissa » 09 дек 2019, 21:50

Зачем президенту рубиться с тренерским штабом? Только если за трансферы, т.е. за деньги.

viktar

Сообщение viktar » 10 дек 2019, 14:06

Random Point писал(а):
09 дек 2019, 14:38
viktar писал(а):
09 дек 2019, 11:41
А чаму гэта цябе так пужае? Я дык наадварот хацеў бы, каб галоўны трэнер БАТЭ (хто б ім не з'яўляўся) не быў засяроджаны толькі на вузка-трэнерскай працы. Асабліва ўлічваючы пакуль не такі багаты досвед ў клубе КАА-малодшага.
Я за "систему сдержек и противовесов". Это в идеальном мире всё хорошо и гладко. Вот как человек, который на пару % больше информированный, можешь сказать, что Андрей Анатольевич сможет зарубиться с Кириллом Петровичем так, как КАА с ВМГ в поисках лучшего решения?
Маю спадзёў, што яны ў стане знайсці лепшае рашэнне і без таго, каб рубіцца. Але калі трэба будзе, то не бачу прычыны, каб нехта з іх "уключыў заднюю".

Бегущий человек

Сообщение Бегущий человек » 13 дек 2019, 21:13

viktar писал(а):
10 дек 2019, 14:06
Але калі трэба будзе, то не бачу прычыны, каб нехта з іх "уключыў заднюю".
Вы хорошо знаете Андрея?

П.С. Прессбол, являясь рупором клуба, назвал Багу экс-тренером.
А На сайте очередные перлы из новостных выпусков программы "Время" во времена СССР.

Ответить