Абонементы и билеты

Говорим о болельщиках, поддержке клуба на трибунах, выездах и так далее
Валерьевич Александр

Re: Абонементы и билеты

Сообщение Валерьевич Александр » 25 дек 2015, 16:09

Чтобы не быть голословным, приведу пример, что бы сделал я для увеличения продаж абонементов.
Во-первых, сделал бы скидку владельцам абонементов прошлого сезона. хотя бы 5%. И делал бы ее постоянно до определенного уровня. Тем самым абонеменщик был как бы привязан к покупке абонемента.
Во-вторых, сделал бы скидку на выездные матчи, организованные КБ.
В-третьих, увеличив стоимость абонементов на условных 70 тысяч, сделал бы призовой фонд. Это если говорить о самоокупаемости абонементов. Из призового фонда заказал бы на КАЖДОГО абонеменщика желтую майку с лого клуба и каким нибудь рисунком. Дизайн придумать не проблема.
К примеру, такие майки, что справа на рисунке, мы заказывали всем абонеменщикам выезжающим на финал Кубка в гомель.

Изображение

При заказе двух с половиной тысяч штук, их цена, предполагаю, не должна превышать 55 тысяч рублей. Итого, из 70 тысяч переплаты ( ну как переплаты... Это я говорю, что переплаты, а внеси эти деньги изначально в стоимость абонемента, никто бы о никакой переплате и не говорил бы). Итак, из 70 тысяч отнимаем 55 на майки, остается 15 тысяч. Умножаем их на условных две с половиной тысячи абонементов и получаем 37 с половиной миллионов, что эквивалентно двум тысячам долларов. Которые можно потратить на розыгрыш двух путевок на матч ЛЧ или в жаркие страны) Еще и останется на кучу разных подарков на каждый матч чемпионата РБ.

Валерьевич Александр

Сообщение Валерьевич Александр » 25 дек 2015, 16:30

Verlor Bel писал(а):А что еще должно быть в программе? На всякий случай - я просто спрашиваю, а не спорю.
Посмотрел навскидку как с этим обстоят дела в Мордоре, то же самое. Вот, например -http://www.fckrasnodar.ru/fan/tickets/
Да не то же самое. Если брать всеми любимые еврокубки, то для владельцев абонементов, кроме приоритетного права, у них есть скидка до 20% на матч 1/16 Лиги Европы, а ты, как владелец ВИП-абонемента, получил бы 50% скидку) Разница в подходе есть? И мы еще не знаем про их мероприятия во время матчей чемпионата россии. И это при том, что посещаемость у них постоянно растет, а у нас, к сожалению, понижается.

kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 25 дек 2015, 17:11

Валерьевич Александр писал(а):Посмотрел я внимательно "Билетную программу" на сезон 2016 года. Честно говоря, никакой "программы" я вообще не увидел. Обычная продажа билетов и абонементов. По крайней мере внешне. Может кто подскажет мне, чем она отличается от прошлого сезона, когда продажи абонементов можно сказать провалились? Да ничем! Ну, если конечно не считать появление клубных карт "Аматар". Но к абонеменщикам они не имеют никакого отношения. На что рассчитывает клуб в плане увеличения количества абонеменщиков? На то, что мы ВОЗМОЖНО выйдем в ЛЧ и нам ВОЗМОЖНО попадется условная Барселона или Манчестер? Так, ребятки, давайте тогда смотреть правде в глаза. В таком случае вы продаете абонементы на возможных грандов. И в случае очередного "карагандеца" клуб рискует обновить антирекорд по продаже абонементов на последущий сезон. Когда уже появится абонементная программа заточенная под БАТЭ, без привязки к еврокубкам?
Я не смотрю на "Билетную программу", а покупаю абонемент с 2002-го года. Раньше все смеялись надо мной, а сейчас они (которые смеялись) сами покупают эти самые абонементы.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 25 дек 2015, 17:12

Валерьевич Александр, ну так там вип стоит в 4 раза больше, чем самый дорогой не-вип)
Да и вообще - у нас абонемент вип на чемпионат + кубок + начальные раунды евро стоит 55 долларов. Ну какие еще скидки, куда уж ниже? Другое дело, что можно было бы поднять до 2 000 000 и сделать 50% скидку тем у кого есть прошлогодний абонемент)

Алексей Юрьевич

Сообщение Алексей Юрьевич » 25 дек 2015, 17:20

Zubator писал(а):Собираюсь впервые купить абик. Такой вопрос. В случаи утери абика. Его можно будет восстановить? И сколько денег восстановление будет стоить?
В случае утери вам надо будет написать заявление на восстановление и оплатить услуги изготовления дубликата. На это может уйти некоторое количество времени.

Валерьевич Александр

Сообщение Валерьевич Александр » 25 дек 2015, 18:31

Я пытаюсь донести то, что если к продукту, товару, услуге пропадает интерес, то как минимум нужно что то менять. У нас же все как и в прошлом сезоне. Хотя, может еще что нибудь опубликуют. Не обязательно в рамках офсайта, можно и в формате интервью или же здесь, на форуме.

viktar

Сообщение viktar » 25 дек 2015, 20:37

Zubator писал(а): Его можно будет восстановить? И сколько денег восстановление будет стоить?
Можна. Дзесьці 30 тыс.

SomeKindOfMonster

Сообщение SomeKindOfMonster » 25 дек 2015, 21:09

Как обычно, общественность звонит и интересуется - скидки для КБ какие-нибудь будут?

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 25 дек 2015, 21:48

Ледзь не забыўся.
Ці плануецца выдаваць у дадатак да абанемента які-небудзь аўсвайс, каб трапіць на Гарадскі стадыён, калі гульня будзе там, а не на Арэне?

viktar

Сообщение viktar » 25 дек 2015, 22:23

Чтобы не быть голословным, приведу пример, что бы сделал я для увеличения продаж абонементов.
Во-первых, сделал бы скидку владельцам абонементов прошлого сезона. хотя бы 5%. И делал бы ее постоянно до определенного уровня. Тем самым абонеменщик был как бы привязан к покупке абонемента.
У сярэднім зніжка склала б 22500 р. Паўплывала б гэта сур'ёзна на колькасць рэалізаваных абанементаў? У межах статыстычнай памылкі, на мой погляд. Рабіць зніжкі яшчэ больш значнымі? Дык тады ўжо раздаць абікі ўсім мінулагоднім за так, чаго ўжо на дробязі разменьвацца. У прынцыпе, сама ідэя неблагая, але галоўнае, што кошты і так невялікія, нават улічваючы ўсю цяжкасць эканамічнага стану эканомікі дзяржавы. Адкіньце яшчэ па 30 тыс. за выраб саміх карт, і што застаецца..?
Во-вторых, сделал бы скидку на выездные матчи, организованные КБ.
Колькі ў сярэднім народу на выездзе? 50 чалавек? Як гэта паўплывала б сур'ёзна на колькасць абікаў? Я нават не кажу, што клуб і так закрывае палову ад кошту транспарту.
В-третьих, увеличив стоимость абонементов на условных 70 тысяч, сделал бы призовой фонд. Это если говорить о самоокупаемости абонементов. Из призового фонда заказал бы на КАЖДОГО абонеменщика желтую майку с лого клуба и каким нибудь рисунком.
То бок, даем зніжку 22500, і забіраем у 2 разы больш на майку, якая большасці зусім не патрэбна. Не ўпэўнены, што яно б зпрацавала ў плюс.
Да не то же самое. Если брать всеми любимые еврокубки, то для владельцев абонементов, кроме приоритетного права, у них есть скидка до 20% на матч 1/16 Лиги Европы
Летась мы давалі зніжкі ўладальнікам абанементаў. Невялікую, не на ўсе катэгорыі, але давалі. Наш стадыён мае сур'ёзнае натуральнае абмежаванне - невялікая для ЕК умяшчальнасць трыбун. І ў гэтым выпадку сама гарантыя атрымання квіткоў на матчы "групы" - нармальная прэферэнцыя. Што ўжо казаць пра сітуацыю, калі ў госьці прыехалі "іншапланецяне" з Каталоніі, і жадаючых патрапіць на стадыён было ў дзесяткі (!) разоў больш, чым можа ўмясціць Барысаў-Арэна.
Ну і калі ўжо ўзялі за прыклад Краснадар, то давайце казаць шчыра, а не ў стылі горшых прыкладаў з ТБ.
Па-першае, 50% зніжка на білет там толькі на адну (!) з катэгорый VIP. На другую ўжо 40%. А на звычайныя сектары дык увогуле ў сярэднім 20%.
Па-другое, нашы абікі даюць эканомію каля 50% ад кошту квіткоў, калі хадзіць на ўсе гульні па іх. А ў ФК Краснадар? Я прабегся па коштах, і калі не памыляюся, то па абанементах хадзіць выходзіць нават крыху даражэй!!! Не ведаю, можа там яшчэ які Кубак Расіі, і тады хоць аднолькавая сума атрымаецца. У суседняй ФК Кубань сітуацыя крыху лепш - знікжкі каля 10% ад кошту квіткоў. У любым выпадку, гэта і блізка не 50%. Можаце праверыць, здаецца я паглядзеў правільна.
Па-трэцяе, мы не выйшлі ні ў 1/16 ЛЕ, ні ў 1/8 ЛЧ, каб казаць пра канкрэтныя ўмовы на гульню з канкрэтным супернікам.

Падсумоўваючы: напэўна, прапанаваная намі праграма не ідэяльная, але і не горш за іншыя. А табе, Валерьевич Александр, трэба было пагаджацца на прапанову Анатольевіча. Тады б у нас была праграма як мае быць.

viktar

Сообщение viktar » 25 дек 2015, 22:24

SomeKindOfMonster писал(а):Как обычно, общественность звонит и интересуется - скидки для КБ какие-нибудь будут?
Канешне, умовы застаюцца як і сёлета.

viktar

Сообщение viktar » 25 дек 2015, 22:27

Verlor Bel писал(а):Ледзь не забыўся.
Ці плануецца выдаваць у дадатак да абанемента які-небудзь аўсвайс, каб трапіць на Гарадскі стадыён, калі гульня будзе там, а не на Арэне?
А трэба? Цэнтральныя сектары Заходняй и ўся Ўсходняя трыбуна (акрамя фан) - да вашых паслуг :)

kuzmich84

Сообщение kuzmich84 » 26 дек 2015, 01:01

Наступная аб'ява зноў падкінула трохі пытанняў. Набыць сертыфікат на абанемент можно ужо зараз, але па коштах, якія будуць дзейнічаць пасля 1 сакавіка. Не зразумела, дзе тая абяцаная зніжка ў 50 тыс. рублеў? З навіны вынікае, што месцы за мінулагоднімі абанементамі захоўваюцца толькі для уладальнікаў абанементаў 1 катэгорыі, а што да другой і трэцяй?

Ну і я б падтрымаў Аляксандра ў тваім Віктар дыялогу з ім, бо калі разглядаць паасобку кожную прапанову, то сапраўды, ніводная з іх значна не паўплывае на колькасць абанементаў, але калі разглядаць іх аглуам, то мне падаецца, што гэта павінна паўплываць на агульную колькасць абанментаў. Я ўжо не аднойчы таксама казаў, што ў уладальніка абанементу павінны быць значныя (відавочныя) прівілегіі. То бок, зніжкі на выезда, зніжкі на набыцце абанементу на наступны год, сталая зніжка (хоць на 5-10%, але ўладальнік абанемету будзе плаціць меньш) у фан-шопе. Еўравыезда - таксама.

Паўтаруся, што зараз "абанеменшчык" не будзе выдзяляцца нічым, ад таго ж уладальніка карты "Аматар", апрача сталага месца на стадыене. Нічым. Калі я планую наведаць 5-10 матчаў чэмпіянату і мець гарантаваны білет на ЛЧ, то абанемент мне не патрэбны, а ва ўсім астатнім я нічым не адрозніваюся ад "абанеменшчыка".

А каб стымуляваць продаж і павялічэнне колькасці праданых абанементаў, уладальнік абанементу павінен адрознівацца ад усіх астатніх. Вось едзім мы ў Брэст на фінал Суперкубку, Вася Пупкін звычайны хлопец без абанементу, ці нават з картай "Аматар" едзе аўтобусам за 200 тыс. і я, уладальнік абанемету - таксама плачу 200 тысячаў. Вася неяк сумняваўся, можа я б і набыў абанемент, але навошта ен мне, калі ен мне нічога не дае. Едзем мы дзе-недзе на еўракубкі, збіраецца аўтобус, Вася Пупкін плаціць 200 еўра і я таксама. Завезлі новую рэч у фан-шоп, Вася Пупкін пайшоў і набыў яе за 350 тысячаў і я следам за тыя ж грошы. І г.д. А, калі было б трохі інакш, то у Брэст я б ехаў, за 150 тыс, на еўравыезд за 170 еўра, і рэч новую набыў бы за 300 тыс. ў адрозненні ад Васі. І той жа Вася на наступны год задумаўся аб гэтым, ці не набыць бы яму абанемент, бо кожны раз побач з ім уладальнік абанементу набывае ўсе танней, мае нейкі іншы прыярытэт і ў вогуле, абанеменшчык - чалавек, больш высокай касты, больш высокага рангу. І гэтая "каста" павінна піярыцца паўсюль самім клубам, у артыкулах на сайце, у навінах, аб'явах, паўсюль - вось для абанеменшчыкаў тое і тое, абанеменшчыкі там і там. І ў людзей, з часам, будзе адкладвацца тое што, быць уладальнікам абанементу - гэта крута, бо пра іх пішуць, пра іх кажуць. Такая мнімая слава.

І я, калі шчыра, за свой абанемент другой катэгорыі, пры наяўнасці падобнага роду прывілегій, згадзіўся замест 450 тыс. заплаціць большую сумму. Да і без іх я бы, калі б спатрэбілася, заплаціў больш. Але не ў гэтым пытанне. Ты ж, Віктар, як маркетолаг, павінен разумець, што людзі, могуць нават і не скарыстаецца прапанаванымі гэтым абанементам зніжкамі ці нечым іншым. Але людзям патрэбныя вось такія, так званыя прывілегіі і разуменне таго, што ў іх есць нешта, чаго няма ў іншых. Гэта такая рыса характару нашых людзей, мець нешта большае, чым маюць людзі побач з імі. Не аднойчы назіраў, як ў Еўраопце, пад час якой-небудзь акцыі, калі яны распаўсюджвалі свае дысконтныя карты па сніжанным кошце (менавіта за грошы) збіралася вялікая чарга людзей. А калі шчыра, то што дае тая карта? Я стараюся ўвогуле на хадзіць у Еўраопт бо ен мне не падабаецца, але некалі з рахунку недзе пад 400 тысячаў рублеў па іх "дысконтнай" карце мы атрымалі зніжку то лі 1700, то лі 1900 рублеў, то была вельмі смешна. Меньш за 0,5%. Што гэта? І за гэтымі карткамі чэргі і людзі імі карыстаюцца.

Гэта я ўсе да таго, што калі людзі будуць разумець, што мець абанемент "престижно, круто, молодежно", і што ад гэтага яны яшчэ атрымаюць нармальныя такія "плюшки", то людзі будуць іх набываць, упэўнены ў гэтым.

І калі што, то я цалкам цвярозы :)

Vic_McFrost

Сообщение Vic_McFrost » 26 дек 2015, 01:23

Verlor Bel писал(а):Набывайце абанементы на ВІП. У нас не толькі аналітыкаў, у нас увогуле людзей няшмат)
Вось гэта дакладна - як у сук уляпіў: няма ні толькі аналітыкаў, але і тых, з кім было б магчыма якую-ніякую а шызу падтрымаць. Гэта месцы для попкармістаў (менавіта так - ад слова корм, а не папкорн). Але ж кожнаму сваё - колькі людзей, столькі і думак

Vic_McFrost

Сообщение Vic_McFrost » 26 дек 2015, 02:01

viktar писал(а):
Vic_McFrost писал(а):Очень интересное новшество с этой самой клубной картой Аматар, но, чтобы по достоинству оценить это предложение, нам не мешало бы знать цены на абонементы. Тезка, не находишь? Боюсь могут появиться нюансы. По крайней мере так показалось на первый взгляд.
Кошты вы даведаецеся ў самы бліжэйшы час, літаральна сёння ;)

Я думаю, што тут усё добра і ніякіх нюансаў не будзе.
Даўно ўжо з'явіліся думкі наконт такой карты, і вельмі ўсцешаны, што першыя водгукі скрозь станоўчыя. Прынамсi, пакуль ))
Дзякуй. Але ж чаго б не магчыма было адразу і дату пачатку набыцця абанементаў узгадаць? Я разумею - час такі, усе навіны падаюцца ў гадзіну па чайнай лыжцы. Мабыць таму, каб зрабіць бачнасць руху на стужцы сайту? Выбачай мне маё нецярпенне. ;)

viktar

Сообщение viktar » 26 дек 2015, 02:54

Ды проста зараз куча святаў, розныя форс-мажоры могуць быць.
Пасля святаў і пачнем.

viktar

Сообщение viktar » 26 дек 2015, 03:05

Валерьевич Александр писал(а):До какого времени можно будет выкупить закрепленные за абонеменщиком места?
Папярэднія тэрміны: 11.01 - 24.01
У пачатку студзеня паведамім дакладна.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 26 дек 2015, 11:14

viktar писал(а):
Verlor Bel писал(а):Ледзь не забыўся.
А трэба? Цэнтральныя сектары Заходняй и ўся Ўсходняя трыбуна (акрамя фан) - да вашых паслуг :)
Натуральна так, трэба. Калі я набываю абанемент я сам выбіраю месца, адкуль буду глядзець футбол. Чаму тое, што справядліва для Арэны не павінна дзейнічаць для Гарадскога?

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 26 дек 2015, 11:19

Vic_McFrost писал(а):
Verlor Bel писал(а):Набывайце абанементы на ВІП. У нас не толькі аналітыкаў, у нас увогуле людзей няшмат)
Вось гэта дакладна - як у сук уляпіў: няма ні толькі аналітыкаў, але і тых, з кім было б магчыма якую-ніякую а шызу падтрымаць. Гэта месцы для попкармістаў (менавіта так - ад слова корм, а не папкорн). Але ж кожнаму сваё - колькі людзей, столькі і думак
Зноў зайздросціш? Бгг

лабус

Сообщение лабус » 26 дек 2015, 11:30

kuzmich84,а чем Вася от Вас отличается,если он посетил все домашки по билетам(в 2 раза больше денюжки клубу принес и скорее всего он приходил не один,а это еще +++ денюжка),да еще и на выезда гонял и в европе побывал.Не всем нужны абики и по разным причинам, а Аматар кстати очень не плохая альтернатива,этакий испанский вариант сосиос,он гибче и интереснее абика ,если ты ходишь на футбол в разных компаниях,семьей или один и тебе не нужно определенное место. Мне кажется, что клубная карта может стать полноценной заменой абонементу.

viktar

Сообщение viktar » 26 дек 2015, 11:36

Я толькі адзначу, што Абанемент - гэта таксама клубная карта. І цяпер мы маем два віды карт: "Абанемент" ды "Аматар". Магчыма ў наступным сезоне "Абанемент" атрымае сваю арыгінальную назву. А аналогія з сосіос слушная, у гэтым напрамку мы і будзем іх развіваць.

Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 26 дек 2015, 12:39

лабус писал(а):kuzmich84,а чем Вася от Вас отличается,если он посетил все домашки по билетам(в 2 раза больше денюжки клубу принес и скорее всего он приходил не один,а это еще +++ денюжка),да еще и на выезда гонял и в европе побывал.Не всем нужны абики и по разным причинам, а Аматар кстати очень не плохая альтернатива,этакий испанский вариант сосиос,он гибче и интереснее абика ,если ты ходишь на футбол в разных компаниях,семьей или один и тебе не нужно определенное место. Мне кажется, что клубная карта может стать полноценной заменой абонементу.
Мінавіта гэты Вася нічым не адрозніваецца. Але ёсць і іншы Вася, які нікуды не ходзіць і не збіраецца нават, а Аматар яму патрэбен каб набыць квіткі на еўракубкі і ўсё. Што не кажыце, а набыццё абанемента - гэта сур'ёзны крок, бо трэба 1-2 разы на тыдзень ехаць з Мінску у Барысаў, напрыклад, трэба дамаўляцца з сям'ёй, з працай нешта прыдумваць. Не, розніца паміж Абанементам і Аматарам павінна быць і яна павінна быць адчувальнай. У грошах будзе гэта розніца, ці ў чым яшчэ - гэта ўжо іншая справа.
Але ўсё гэта не значыць, што Аматар не патрэбен. Добрая ідэя, выдатная нават.

Валерьевич Александр

Сообщение Валерьевич Александр » 26 дек 2015, 13:08

viktar писал(а): У сярэднім зніжка склала б 22500 р. Паўплывала б гэта сур'ёзна на колькасць рэалізаваных абанементаў? У межах статыстычнай памылкі, на мой погляд. Рабіць зніжкі яшчэ больш значнымі? Дык тады ўжо раздаць абікі ўсім мінулагоднім за так, чаго ўжо на дробязі разменьвацца.У прынцыпе, сама ідэя неблагая, але галоўнае, што кошты і так невялікія, нават улічваючы ўсю цяжкасць эканамічнага стану эканомікі дзяржавы. Адкіньце яшчэ па 30 тыс. за выраб саміх карт, і што застаецца..?
Для того, чтобы рассуждать на эту тему, нужно знать начальную цену на абонемент. Так сказать точку отсчета. Ведь мы не знаем реальную цену, взятую за основу, допустим для абонемента второй категории. Мы видим цену в 500 тысяч и со скидкой - 450 тысяч. Какая из этих цифр основная, а какая с накруткой или со скидкой, знает лишь тот, кто ее устанавливал. Это как в магазине, стоИт перечеркнутая цена на кофе 100 тысяч, а красным обозначена 80 тысяч. Вот откуда потребитель может знать реальную цену? Может она и составляет 80 тысяч, а нам преподнесли ее как скидочную?
Это я к тому, чтобы регулировать цену на абонемент, нужно знать от чего отталкиваться. Если клуб готов предоставить скидку до 20% ВСЕМ подряд, то почему тебя смущает скидка для преданных болельщиков до четырех, скажем, градаций (5%, 10%, 15%, 20%) для определенного вида абонемента?
То бок, даем зніжку 22500, і забіраем у 2 разы больш на майку, якая большасці зусім не патрэбна. Не ўпэўнены, што яно б зпрацавала ў плюс.
Обратно же, мы не знаем реальную цену абика, чтобы регулировать на него цену. Что касается конкретно маек, то акция удалась на все 100%! Люди подходили, благодарили, высказывали признательность клубу, в том числе и на интернет площадках. Так же акция была отмечена ребятами с фан-сектора, которые благодарили за помощь в окрасе сектора в желтый цвет. Да и сам посуди, как будет смотреться Борисов-Арена, если 2500 тысячи болельщиков будут одеты в желтые цвета! Люди не захотят их одевать? Вижу, что некоторые до сих пор одевают майки с финала Кубка, в том числе и на домашние матчи. А если еще и клуб призовет с офсайта прийти всех в желтом, то результат должен быть. Более того, таким способом можно привить болельщикам идею приходить на стадион в клубных цветах.
А табе, Валерьевич Александр, трэба было пагаджацца на прапанову Анатольевіча. Тады б у нас была праграма як мае быць.
Мне интересней наблюдать за клубом, скажем так, снаружи, чем изнутри) Да и зачем занимать чье то место) Мы полностью доверяем тебе, Витя)

Валерьевич Александр

Сообщение Валерьевич Александр » 26 дек 2015, 13:12

Вот, приблизительно то, что нам предлагал Андрей Монстр

http://pfc-cska.com/tickets/day5/

http://spartak.com/main/fanzone/fancard/62052/

лабус

Сообщение лабус » 26 дек 2015, 13:25

Verlor Bel писал(а):
лабус писал(а):kuzmich84,а чем Вася от Вас отличается,если он посетил все домашки по билетам(в 2 раза больше денюжки клубу принес и скорее всего он приходил не один,а это еще +++ денюжка),да еще и на выезда гонял и в европе побывал.Не всем нужны абики и по разным причинам, а Аматар кстати очень не плохая альтернатива,этакий испанский вариант сосиос,он гибче и интереснее абика ,если ты ходишь на футбол в разных компаниях,семьей или один и тебе не нужно определенное место. Мне кажется, что клубная карта может стать полноценной заменой абонементу.
Мінавіта гэты Вася нічым не адрозніваецца. Але ёсць і іншы Вася, які нікуды не ходзіць і не збіраецца нават, а Аматар яму патрэбен каб набыць квіткі на еўракубкі і ўсё. Што не кажыце, а набыццё абанемента - гэта сур'ёзны крок, бо трэба 1-2 разы на тыдзень ехаць з Мінску у Барысаў, напрыклад, трэба дамаўляцца з сям'ёй, з працай нешта прыдумваць. Не, розніца паміж Абанементам і Аматарам павінна быць і яна павінна быць адчувальнай. У грошах будзе гэта розніца, ці ў чым яшчэ - гэта ўжо іншая справа.
Але ўсё гэта не значыць, што Аматар не патрэбен. Добрая ідэя, выдатная нават.
Мой сосед владелец абонемента. Каким образом он у него оказался, история умалчивает,но явно не за деньги.Так вот он был на арене всего пару раз + еврокубки,кроме последней-бедолага думал,что игра в 22.45 начинается,ах... (какой) болельщик.

Ответить